Transmetuar më 01-06-2019, 20:44

Luhet sonte në orën 21:00 finalja e madhe e Uefa Champions League, ku Totehemi  dhe Liverpuli do të përballen në Madrid.

Këtë vit trofeu shkon në Angli, me dy skuadrat që kanë bërë një sezon të jashtëzakonshëm.

Është finale dhe shanset për dy skuadrat janë të barabarta, edhe pse Liverpuli shihet pak si favorit.

Futbolli anglez ka dominuar këtë sezon në Europë, ku pak ditë më parë Çelsi mposhti Arsenalin në Uefa Europa League.

Më poshtë keni edhe formacionet e dy skuadrave.

Totenhem:

Hugo Loris, Kieran Trippier, Toby Alderëeireld, Jan Vertonghen, Danny Rose, Moussa Sissoko, Harry Winks, Dele Alli, Christian Eriksen, Heung-Min Son, Harry Kane.

Liverpul:

Sadio Mane, Roberto Firmino, Mohamed Salah, Georginio Ëijnaldum, Fabinho, Jordan Henderson, Andreë Robertson, Virgil van Dijk, Joel Matip, Trent Alexander-Arnold, Alisson Becker. /k.k/noa.al/