Një maskë e thjeshtë natyrale për të shmangur rrudhat e syve
Transmetuar më 24-05-2019, 13:15

Ne gjithmonë e më shumë po u kthehemi produkteve tona të thjeshta dhe natyrale, të cilat janë një zgjidhje ideale edhe për lëkurën.

Për të pasur lëkurë të pastër dhe pa rrudha, ka disa këshilla maskash hidratuese që, po t’i praktikosh shpeshherë, rezultati do të jetë i dukshëm.

Redukto rrudhat e syve:1/2 filxhan ananas i grirë, 1/2 lugë çaji mjaltë, 1/2 lugë çaji kos

Përzieje të gjithë masën derisa të bëhet homogjene. Aplikoje në fytyrë dhe në zonën rreth syve, pastaj shpëlaje me ujë të vakët. Është hidratuese për lëkurën e fytyrën, por eliminon edhe rrudhat në zonën e syve.

Maskë 2: 1 lugë gjelle patate e grirë në rende, 1 lugë gjelle kastravec i grirë, 1/2 filxhan kos

Përzieje masën mirë dhe vepro në të njëjtën mënyrë si më sipër. Rezultati është mbresëlënës./b.l/noa.al/

Loading...
Loading...