Publikohen pamje nga shtëpia luksoze e themeluesit të Facebook
Transmetuar më 15-05-2019, 18:10

Këto janë disa foto që tregojnë ambientet e brendshme të shtëpisë të themeluesit të Facebook, Mark Zuckemberg.

Ai ka një shtëpi që përfshin një edhe një hapësirë 600 metra pronë ujore private në liqenin Tahoe.

Pamjet nuk kanë nevojë për koment, teksa vihet re liksi në çdo cep.

Zuckerberg ka marrë kritika për blerjet e mëparshme në Hawaii, Palo Alto dhe San Francisko, që përfshinte marrjen e pronave fqinje shtesë për të siguruar privatësinë e tij.

Ai zotëron pasuri të paluajshme që përbëhet prej shtëpive dhe jahtit. Një shtëpi kryesore me shtatë dhoma gjumi dhe një skelë të rrallë të stilit të marinës që ka përkrah një jaht gjigant.

Shtëpia kryesore është një sipërfaqe prej 5 mijë e 322 metra katrorë dhe ka gjashtë dhoma gjumi. /k.k/noa.al/

Loading...
Loading...