Probleme me lipomat? Kura natyrore që i eliminon në 7 ditë
Transmetuar më 15-05-2019, 17:33

Cistet dhe lipomat janë në thelb topa yndyre që formohen në trupin tonë. Dallimi në mes të dyjave është se cistet janë formuar në sipërfaqe, afër epidermës, ndërsa lipomat janë më të thella.

Në ditët e sotme të dyja janë trajtuar me ilaçe përmes terapisë me lazer. Në realitet ekziston një ilaç i shkëlqyer natyror që ju lejon të eliminoni ato në vetëm 7 ditë. Le të shohim së bashku:

Mjetet natyrore në fjalë janë vaji i pemëve të çajit dhe është një vaj esencial me vetitë e shumta përfituese. Aplikimi në lëkurë parandalon zhvillimin e infeksioneve, përshpejton shërimin e lëkurës dhe parandalon që shenjat të mbeten në këtë të fundit.

Si të përdorni vaj pemë çaji për të eliminuar cistet dhe lipomat

Lyej një top pambuku me një duzinë pika të këtij vaji dhe zbatojeni atë në zonën e prekur nga cistet dhe lipomat, të paktën dy ose tre herë në ditë. Falë këtij trajtimi natyral, sipërfaqja yndyrore gradualisht do të zvogëlohet derisa të zhduket./b.l/noa.al/

Loading...
loading...
Loading...