Vdes një shqiptar i Kosovës në Siri, pjesë e grupit ‘Al-Nusra’
Transmetuar më 13-05-2019, 21:11

Vdes në Siri një shqiptar nga Kosova.

Lajmi për vdekjen e tij konfirmohet nga mediat vendase.

Mësohet se personi i cili ka vdekur në Siri, është identifikuar dhe quhet Rron Emini, i njohur me nofkën Muhamed Albani.

Nuk ka ende detaje në lidhje me vdekjen e tij.

Lajmin e ka konfirmuar për mediat vendase ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri.

“Po kemi informacion që një kosovar, i cili ishte pjesë e grupit ‘Al-Nusra’, Rron Emini ka vdekur. Deri me tani këto informacione i kemi ne si autoritete të Kosovës”, tha Tahiri./a.k/noa.al/

Loading...
loading...
Loading...