PAMJET/ Grupi Metallica shpërthen në Milano dhe Zyrih
Transmetuar më 11-05-2019, 05:36

Në Milano u zhvillua koncerti epik i “Metallica”. Plot 47 mijë vetë u mblodhën në Hipodromin e Milanos, pavarësisht shiut të dendur.

Siç përshkruhet edhe nga mediat vendase, kjo mbrëmje solli një nostalgji të jashtëzakonshme mes grupit dhe publikut.

“Metallica” e ngriti në këmbë Hipodromin e Milanos, e shiu ishte një element mjaft i veçantë në këtë rast.

“Reshje të tilla nuk ishin parë që nga koha e Bruce Springsteen në vitin 2003 në San Siro”, shprehet “Corriere della Sera”.

Katër “kavalierët” e “Metallica”, e elektrizuan publikun me stuhinë e tingujve të tyre.

Grupi dha maksimumin në skenë, vazhdon “Corriere”, me këngë si “One”, “Master of Puppets”, “For Whom the Bell Tolls” dhe “Creeping Death” dhe himnin e tyre të padiskutueshëm “Nothing Else Matters”.

Sakaq, mbrëmë, të famshmit e Metallica shpërthyen skenën edhe në Zyrih të Zvicrës ku u rikthyen pas dhjetë vjetësh me një koncert.

Ndiqni pamjet në galeri.

Loading...
Loading...