Arrestohet shqiptari në Budva, dyshohet se ishte vrasës me pagesë
Transmetuar më 04-05-2019, 08:29

Nje shqiptar nga Kosova, identifikuar me emrin Bajram Pista, 30 vjeçar, është arrestuar para katër ditësh në Budvë, raporton gazeta malaziase “Vijesti”.

Gazeta shkruan se arrestimi është bërë nën dyshimin se Pista kishte shkuar në qytetin bregdetar malazias i ngarkuar për të vrarë anëtarin e njërës prej dy klaneve kriminale që janë në konflikt.

Jo zyrtarisht, gazetës “Vijesti” i është thënë se inspektorët policorë në Budvë janë duke hetuar edhe atë se kush ka qenë në përkrahje të Pistës në këtë qytet, sepse besohet që disa persona kanë pasur kontakt me të dhe i kanë ofruar ndihmë logjistike.

Sipas gazetës, Pista është arrestuar më 29 prill, në një banesë në hyrje të Budvës. Thuhet se i arrestuari është nga Rahoveci, dhe se në momentin e arrestimit atij i janë gjetur edhe armë, municion, heroinë dhe një telefon i koduar.

Pista në polici ka deklaruar se ndodhet në Mal të Zi për të blerë armë e të cilat do i shesë më pastaj në Kosovë.

“Me siguri është fjala për një vrasës të paguar”, kanë thënë për Pistën, të cilit i është caktuar paraburgimi prej 30 ditësh.

Loading...
Loading...