Parashikimi i motit për të dielën në Kosovë
Transmetuar më 20-04-2019, 23:47

Instituti Hidrometeorologjik ka njoftuar për motin që pritet të jetë gjatë ditës së nesërme në Kosovë.

Sipas njoftimit, moti do të karakterizohet kryesisht me diell dhe i qetë.

Temperaturat maksimale pritet të arrijnë deri në 19 gradë celsius.

Shtypja atmosferike mbetet e lartë, dukshëm mbi vlerat e normales.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i juglindjes.

Loading...
Loading...