Parashikimi i motit, e shtunë 13 prill 2019
Transmetuar më 12-04-2019, 14:02

Tiranë, NOA.al- Kthjellime dhe vranësira të shpeshta kanë dominuar orët e para të ditës në të gjithë Shqipërinë.

Më të dendura paraqiten në zonat malore duke gjeneruar dhe reshje të pakta shiu.

Pasditja dhe nata vijojnë me reshje shiu në të gjithë vendin por në zonat malore dhe kryesisht në verilindje të vendit gjatë pasdites janë me karakter shtrëngatash.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit rriten në mëngjes por ulen në mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 6°C deri në 21 °C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi perëndimor duke krijuar në det dallgëzim 2-3 ballë. /a.y/noa.al

Loading...
Loading...