Njihuni me nënën 28-vjeçare nga Tropoja, ka 7 fëmijë dhe dy fakultete
Transmetuar më 03-04-2019, 20:24

Ajlin Alfredaj, nëna 28-vjeçare nga Tropoja, ishte e ftuar në studion e “Ftesë në Pesë” me Bieta Sulon, për të treguar historinë e saj të pazakontë.

Ajlin është nënë e 7 fëmijëve, 6 prej tyre të ardhur në jetë si binjakë dhe një vajzë e vogël 1 vjeç e gjysmë.

Ajo tregoi se ndihet më e lumtur se kurrë kur e sheh shtëpinë plot me fëmijë, pasi tashmë familja e tyre ka krijuar një rutinë dhe i dhurojnë pafund dashuri njëri-tjetrit.

Përveçse një nënë e përkushtuar, 28-vjeçarja ka realizuar ëndrrën e saj për të qenë e arsimuar, e sot ajo ka përfunduar me sukses dy fakultete.

Gjatë bisedës në studio, Ajlin tha se me pak sakrificë dhe vështirësi çdo nënë mund ta gjejë kohën për t’i bërë të gjitha.