Dalin pamje të papublikuara më parë nga fabrika e demontimit në Gërdec, pak para shpërthimit
Transmetuar më 13-03-2019, 22:39

Në dokumentarin dedikuar ngjarjes së Gërdecit, viktimave apo të plagosurve, “Top Story” solli pamje të patransmetuara më parë të fabrikës së demontimit “AlbaDemil”, para shpërthimit.

Aty shihen fëmijë, gra, burra dhe të moshuar, të cilët punonin në kushte ç’njerëzore.

Janë pikërisht këto kushte të pasigurta, që më pas sollën tragjedinë në Gërdec.

I gjithë procesi i demontimit të armëve ndiqej nga ushtarakët që shfaqen në këto pamje ekskluzive.

Më poshtë keni videon në fjalë: