Nuk e kishim dëgjuar më parë! Një grua detyron aeroplanin të kthehet pas, ja arsyeja
Transmetuar më 13-03-2019, 21:56

Shumë prej nesh mund të kenë harruar valixhe apo diçka tjetër në aeroport.

Por ndodh që vetëm në filma të kemi parë që një nënë të harrojë fëmijën në aeroport.

I tillë është një rast i ndodhur së fundmi në një aeroport në Arabinë Saudite.

Një avion është kthyer mbrapsht në aeroport pasi një nënë pohoi se kishte harrur fëmijën e saj në terminal.

Saudi Airlines ishte nisur në fluturim nga Jeddah, Arabinë Saudite, për në Kuala Lumpur, Malajzi.

Por nëna u kujtua në avion se kishte lënë fëmijën në terminal dhe i kërkoi pilotëve te ktheheshin për ta marrë.

Piloti i kërkoi kontrollorëve të trafikut ajror dha leje për t’u kthyer në aeroport.

Dhe kjo çoi në vonesën e fluturimit në 45 minuta./a.k/noa.al/