Vrau pulëbardhën, gjobitet me 750 euro
Transmetuar më 13-03-2019, 21:50

Kjo pulëbardhë që shihni në foto u vra nga një burrë, pasi i kishte “vjedhur” patatet.

65-vjeçari Xhon Llewellyn Jones, ishte në një udhëtim ditor në Ëeston-Super-Mare, kur zogu mori pakon me çipsa.

Ai insistoi dhe arriti ta kapë shpendin duke e përplasur fort në një mur.

Fëmijët që ishin dëshmitarë të sulmit mbetën të tmerruar nga rasti. Më pas, një kalimtar e çoi zogun tek veterineri, por gjithçka ishte e kotë. Burri është gjonitur me 750 euro për atë që ka bërë. /k.k/noa.al/