Derbi kryeqytetas me masa të rrepta sigurie, angazhohen 100 roje private
Transmetuar më 28-02-2019, 17:51

Këtë fundjavë do të luhet ndeshja më e rëndësishme e futbollit shqiptar, derbi kryeqytetas Tirana-Partizani. Pavarësisht gjendjes së ndryshme që vijnë të dyja skuadrat interesi mbetet maksimal për këtë takim si nga aspekti i garës sportive ashtu edhe të tifozerisë.

Burime për Supersport thonë se do të jenë 100 roje private të angazhuar në pjesën brenda “Selman Stërmasit”, ndërsa edhe këtë herë Policia e Shtetit nuk merr përsipër sigurinë brenda stadiumit.

Ky numër prej 100 rojesh private është rekord për futbollin shqiptar. Ditën e mërkurë ka patur një takim me organizatorët e ndeshjes, dhe përfaqësues të të gjithë aktorëve pjesëmarrës.

Gjithashtu mësohet se tifozeria e Partizanit ka marrë përsipër të ketë edhe organizim ekstra, për të ruajtur mbajtur nën kontroll tifo-grupin e saj. Nga tifozët e Tiranës nuk ka asnjë njoftim si do te organizohen.

Ndërkohë që kërkohet nga tifozët të jenë të pranishëm rreth një orë e gjysmë përpara fillimit të ndeshjes, kompania që do të sigurojë mbarëvajtjen e takimit bën me dije edhe sendet që nuk do të lejohen të futen në stadium, ku bëjnë pjesë flakadanë, tymues, kapsolla, çadra, flamuj me bisht, bidona uji me tapë, etj.

Loading...
Loading...