Transmetuar më 18-02-2019, 19:15

Ju do të keni mundësinë të shijoni një pamje mahnitëse këtë javë, pasi super Hëna e borës  do shfaqet në qiell gjatë natës.

Super Hëna do të dalë më 19 shkurt dhe do jetë Hëna më e madhe dhe më ndritur për vitin 2019.

Kjo është e dyta nga tre super Hënat që do ndriçojnë qiellin këtë vit, duke ndjekur Super Blood Wolf Moon që ndodhi më 21 janar dhe i paraprin asaj që do vijë nesër.

Shfaqja spektakolare e Hënës njihet si “Hëna e bores” sepse do dalë gjatë një periudhë që do bjerë shumë borë. /k.k/noa.al/