Transmetuar më 05-02-2019, 20:00

Kur temperaturat në Minesota ranë deri në -27 gradë Celsius javën e kaluar, një kanal në Youtube vendosi të shihte se çfarë do të ndodhte nëse do të hapte disa vezë.

Natyrisht, si çdo gjë tjetër që depërton gjatë vorbullës polare, vezët ngrijnë.

Rezultati është ende shumë interesant për t’u parë, duke marrë parasysh eksperimentet e vezëve zakonisht ndodhin në ditët jashtëzakonisht të nxehta dhe rezultojnë në vezë të skuqura.

Ndiqeni videon për ta parë “magjinë” me vezët e thyera, dhe më pas të ngrira. /k.k/noa.al/