Transmetuar më 01-02-2019, 23:57

HOROSKOPI I ÇDO DITE

Ky është horoskopi për muajin prill 2020 që noa.al sjell për ju. Njihuni me parashikimin për punën, dhe ndjenjat, si do ecë ky muaj për të lindurit e çdo shenje.

Dashi

Dashuria: Një lajm i shkëlqyer në dashuri po vjen këtë Prill. Venera që nga fillimi kthehet në miqësi dhe sjell gëzim të jetës dhe qetësisë në marrëdhënie. Kush tashmë ka dikë që e dashuron mund të jetojë momente të bukura plot emocione dhe eros. Nëse jeni zemra të vetmuara, aftësia juaj për t’u dashuruar do të rritet sepse Dielli jep optimizëm dhe vetëbesim. Marsi ju lejon të jeni më tërheqës, më magnetik dhe gjithashtu më të dashur dhe me Venusin aleatin e tij, hijeshia dhe fuqia joshëse juaj do të jenë në nivele të mëdha.

Puna: Sa i përket sektorit profesional dhe profesional, pozicioni i Mërkurit duhet të vlerësohet. Planeti kthehet të jetë shumë i favorshëm nga mesi i muajit dhe ju lejon të jeni aktiv në punë. Vendosmëria e mirë dhe energjia e shkëlqyeshme do t’ju lejojë të arrini qëllime dhe suksese të shumta. Nëse jeni duke kërkuar për një punë të mirë, atëherë duhet të shfrytëzoni mundësitë që do të lindin. Kini kujdes të mos teproni me shpenzimet dhe investimet financiare, horoskopi ju këshillon të jeni të kujdesshëm ndaj atyre që bëjnë premtime të mëdha.

Demi

Dashuria: Do të filloni këtë muaj kur Venus të hyjë në zonën e saj zodiakale. Kjo do të thotë që ndryshime pozitive do të ndodhin në jetën tuaj emocionale, si në çift, ashtu edhe në familje. Për ata që lindin nga shenja, pra, një periudhë përfitimesh të mëdha hapen në sferën sentimentale, shumë do të kenë mundësinë të përparojnë, si në mirëkuptim ashtu edhe në intimitet. Nëse ka pasur mosmarrëveshje në çift, do të zbuloni se gjërat do të ndryshojnë së shpejti. Venusi do t’ju sigurojë aftësitë e nevojshme për të depërtuar në zemrën e një personi të dashur. Edhe zemrat e vetmuara që duan të përfshihen në një lidhje sentimentale do të jenë në gjendje të përjetojnë një histori dashurie magjike.

Puna: Puna për pjesën më të madhe të muajit mund të bllokohet, por së shpejti Mërkuri do të kthehet në mënyrë të favorshme dhe do t’ju lejojë të kryeni projektet tuaja. Mundohuni të gjeni një mënyrë për të identifikuar qëllimet tuaja dhe përqendrohuni në ato që ju intereson vërtet. Sidoqoftë, pas javës së dytë të muajit pasiguritë tuaja do të zhduken dhe ju do të vazhdoni të pabindur drejt suksesit. Një mundësi ëndërrash mund të lindë gjatë rrugës suaj, disa ëndrra mund të realizohen.

Binjakët

Dashuria: Do të provoni një kohë jashtëzakonisht interesante në një nivel dashurie. Nga ditët e para të prillit Venusi kalon qiellin tuaj dhe ofron mundësinë për të arritur emocione të shkëlqyera. Me Marsin në krah do të përjetoni ndjesi dhe gëzime të jashtëzakonshme, të cilat do të vendosin pika të forta në jetën tuaj. Për beqarët që duan të gjejnë dashurinë, horoskopi shpall takime të reja, por vetëm nëse ata kanë guximin të guxojnë, të dalin jashtë dhe të takojnë njerëz të rinj. Mundësia për t’u dashuruar dhe për të dashuruar është shumë e lartë. Nëse, nga ana tjetër, ju keni një person që tashmë e doni, duhet të keni kujdes nga tradhtitë, sepse dikush mund t’ju afrohet dhe të rrezikojë lumturinë tuaj.

Puna: Në këtë muaj do të ketë mundësi të reja pune për të mos u nënvlerësuar. Edhe nëse Jupiteri nuk është me ju, nuk duhet të shqetësoheni shumë sepse Mërkuri dhe Venusi konfirmojnë një kohë të shkëlqyeshme për të realizuar ide të reja dhe projekte të reja. Propozime të reja do të vijnë gjithashtu nga dikush që beson në aftësitë tuaja dhe që dëshiron t’ju besojë me detyra të rëndësishme. Yjet na ftojnë të pranojmë pse raste të tjera të rëndësishme nuk ka të ngjarë të arrijnë në muajt në vazhdim.

Gaforrja

Dashuria: Ditët e para të muajit janë të favorshme për dashurinë dhe nëse keni një histori në krizë, atëherë nuk duhet të shqetësoheni sepse gjithçka do të funksionojë. Në vend të kësaj, për sa i përket atyre që janë duke provuar një lidhje të lindur kohët e fundit ata do të përballen me diskutime dhe kritika. Atmosfera familjare dhe sentimentale bëhet pak më e stuhishme dhe nevojat e partnerit dhe familjes nuk duhet të nënvlerësohen. Nëse jeni beqar nën këtë qiell nuk do të jetë absolutisht e lehtë të fitosh zemrën e një personi. Do të duhet të përfshiheni dhe të dilni me diçka për të fituar bukuri dhe magnetizëm, dy karakteristika që zakonisht nuk i humbni, por që nuk i keni aktualisht.

Puna: Në këtë muaj nuk ka asnjë mbështetje për Venusin, një planet i rëndësishëm gjithashtu në lidhje me punën. Kjo nuk ju lejon të jeni të qetë në një nivel profesional dhe ekonomik. Disa nga shenjat mund të kenë vështirësi dhe do të duhet të zgjidhin për pak risi dhe mbi të gjitha për fitime minimale. Për fat të mirë, gjërat do të kthehen në favorin tuaj deri në fund të muajit, kështu që shtyni angazhimet dhe kontaktet e biznesit në datat afër. Me pak fat ju mund të filloni projekte interesante dhe ambicioze.

Luani

Dashuria: Venusi dhe Mërkuri kthehen të jenë të favorshëm për sa i përket dashurisë tuaj dhe jetës familjare, por nuk keni pse të shihni gotën plot. Në fakt, Marsi në kundërshtim mund të krijojë një klimë tensioni dhe grindje brenda marrëdhënies tuaj, por edhe në familje dhe miq. Pra, mbani një sy në nervozizëm dhe tension që mund të prishin disa marrëdhënie ndërnjerëzore. Venera promovon zhvillimin e emocioneve dhe gëzimeve të reja për të jetuar me personin që doni. Nëse jeni beqarë, do të shijoni takime të shkëlqyera që nga fillimi i muajit, do të jeni romantik dhe erotizmi juaj do të rritet.

Puna: Pjesa e dytë e muajit premton të ofrojë mundësi të shkëlqyera pune. Nëse jeni duke kërkuar për një punë të re ose doni të ndryshoni atë që keni tashmë, duhet të jeni të qetë dhe të shikoni drejt së ardhmes me optimizëm. Me Venusin dhe Mërkurin në anën tuaj dyert e suksesit hapen gjerësisht. Thjesht duhet të kaloni javën e parë të Prillit dhe më pas mund të shihni dritën. Kontratat e reja po vijnë dhe mundësi të shkëlqyera për të rritur të ardhurat për ata që punojnë në sektorin artistik. Prandaj, muaji mund të jetë shumë i favorshëm për përparimin profesional dhe ekonomik, por vetëm nëse dini të përfitoni nga mundësitë që vijnë.

Virgjëresha

Dashuria: Në fillim të muajit, pozicioni i mirë i Jupiterit do t’ju lejojë të kaloni momente të një afiniteti të madh me partnerin tuaj. Pastaj do të ketë një fazë të zbehjes pas javës së parë të Prillit dhe ndjenjat nuk do të favorizohen më. Është koha për të qenë shumë të kujdesshëm ndaj krizave martesore të cilat nuk janë zgjidhur dhe të cilat mund të përkeqësohen. Nëse jeni beqarë, mund të mbështeteni në fuqinë tuaj joshëse për të tërhequr vëmendjen e atyre që ju pëlqen. Por kini kujdes që të mos dekurajoheni nëse nuk vlerësoheni, personi i duhur do të vijë dhe do t’ju vërshojë me dashuri.

Puna: Në punë do të ishte më mirë nëse përqendroheni më shumë në aktivitetet tuaja profesionale në mënyrë që të përmirësoni performancën tuaj. Nga mesi i muajit kundërshtimi i Mërkurit përfundon dhe kjo do të thotë shumë për ata që kanë lindur në shenjë. Nga ky moment, gjithçka do të jetë e mundur, do të keni energji dhe kreativitet të madh në të gjitha çështjet e punës dhe dialogu gjithashtu do të përmirësohet. Qetësia që do të fitoni do t’ju lejojë të lini mënjanë nervozizmin dhe të përqendroheni në çështjet më të rëndësishme të punës. Për ju do të ketë ide dhe projekte të reja.

Peshorja

Dashuria: Kalimi i ri i Venusit do t’ju lejojë të jetoni një periudhë shumë të qetë në dashuri. Jeta juaj e dashurisë është veçanërisht e favorshme gjatë pothuajse gjithë muajit dhe madje edhe ata që tashmë kanë dikë pranë tyre mund të provojnë emocione të reja. Erosi është gjithashtu në nivele të shkëlqyera dhe beqarët mund të përfitojnë nga ky moment për të pushtuar personin e dëshiruar. Fuqia e tyre joshëse do të jetë një armë e shkëlqyeshme për të shkelur zemrën e tij. Mos qëndroni brenda, por dilni jashtë dhe vini shpesh vende të reja dhe njerëz të rinj sepse do të lindin miqësi interesante.

Puna: Kundërshtimi i planetit Mërkuri do të parandalojë që disa projekte të ecin përpara. Bllokada do të zgjasë deri në dekadën e parë të muajit, atëherë gjithçka do të jetë përsëri pozitive dhe ka një shans të mirë për të gjetur një vend pune për ata që janë ende në kërkim të saj. Ekzistojnë gjithashtu mundësi të shkëlqyera për të mërzitur jetën profesionale, por duhet të veprojmë me kujdes që të mos marrim shtigje të pasuksesshme. Edhe nëse detyroheni të shtyni disa plane, mos e humbni shpresën dhe bëni gjithçka për të mbajtur një atmosferë miqësore me eprorët. Një person me ndikim mund t’ju prezantojë me mjedise të reja profesionale.

Akrepi

Dashuria: Në këtë muaj të prillit jeta juaj e dashurisë po kalon një fazë pozitive, veçanërisht falë hyrjes së Venusit e cila sjell një atmosferë më të mirë në marrëdhëniet e dashurisë. Nëse keni filluar një histori në një mijë kontraste, tani më në fund mund t’i merrni gjërat përsëri në dorë. Në fund të fundit, ju e keni kaluar fazën fillestare në mënyrë të shkëlqyeshme dhe më e keqja ka mbaruar. Nëse marrëdhënia e dashurisë ka duruar do të thotë që ndjenja është shumë e fortë. Zemrat e vetmuara mund të përpiqen të mashtrojnë dikë, por ata nuk do të kenë ndonjë qëllim të detyrueshëm. Pra, shkoni përpara me flirtim dhe aventura.

Puna: Periudha jo interesante për punë, veçanërisht në pjesën e parë të muajit. Për fat të keq, të ardhurat po bien dhe disa prej jush që kanë pritur të ardhura të reja mund të presin ende një kohë të gjatë. Sidoqoftë, shumë gjëra do të ndryshojnë në fund të muajit, edhe nëse gradualisht po ndryshojnë. Shumë yje do t’ju lejojë të krijoni bashkëpunime të reja dhe të rrisni fitimet tuaja. Situata e re që do të lindë do t’ju lejojë të përballoni shpenzimet tuaja me një paqe më të madhe të mendjes.

Shigjetari

Dashuria: Periudha pozitive për sferën sentimentale, të lindurit e shenjës janë shumë tërheqës dhe plot joshje. Ata që janë përballur me kriza në të kaluarën do të jenë në gjendje të përfitojnë nga ky moment për të rregulluar gjithçka, por ju duhet të jeni shumë të kujdesshëm me tradhtitë. Vëmendje për ditët e fundit të muajit që do të jenë më të ndërlikuarat dhe keqkuptimet mund të lindin. Periudha është megjithatë e rëndësishme për dashurinë dhe është e mundur të bëni plane së bashku me të dashurin tuaj. Zemrat e vetmuara në vend të kësaj do të jenë të lira të argëtohen dhe të bëjnë pushtime të reja.

Puna: Puna po shkon shumë mirë në fillim të muajit, Mërkuri sjell lajme të mira dhe mundësinë e gjetjes së një pune të mirë për ata që kërkojnë diçka të re. Mundësitë mund të jenë vërtet të shkëlqyera, megjithatë ju do të duhet t’i vlerësoni ato një nga një dhe të zgjidhni ato më të mirat. Në këtë periudhë të rinjtë mund të kenë shumë fat dhe të realizojnë disa projekte interesante falë mbështetjes së një miku ose kolegu. Ne nuk duhet të harrojmë pozicionin e Jupiterit në qiell i cili ofron mundësinë e të qenit veçanërisht efektiv në të ardhurat. Prilli është një muaj shumë produktiv dhe duhet të veproni nëse nuk doni të liheni pas.

Bricjapi

Dashuria: Në këtë muaj planeti i dashurisë është i favorshëm, veçanërisht në dekadën e parë. Edhe nëse ka ndonjë keqkuptim me të dashurin tuaj, ai nuk do të krijojë argumente dhe grindje. Nga ana juaj, ju jeni duke bërë gjithçka për të forcuar marrëdhënien tuaj dhe për të shmangur çdo krizë. Prandaj, çdo gjest do të ketë për qëllim ruajtjen e paqes dhe qetësisë në çift. Zemrat e vetmuara do të jenë të pajisura me një magnetizëm të veçantë të cilin ata do ta shfrytëzojnë për të pushtuar prenë e re. Nëse ju pëlqen një person, gjykojeni atë dhe do të shihni që do të godisni në shenjë.

Puna: Problemet e punës që keni kaluar gjatë disa muajve të fundit do të marrin fund. Një periudhë shumë e ngarkuar po vjen për ju dhe ka projekte të reja që janë duke u zhvilluar që do t’ju japin adrenalinën e duhur për të filluar. Disa situata që kanë ngecur do të rifillojnë me një vrull më të madh dhe do të jeni në gjendje t’i drejtoni ato drejt suksesit. Gjatë kësaj faze mos qëndroni por veproni dhe kërkoni ndihmën e njerëzve të rëndësishëm që mund të mbështesin iniciativat tuaja.

Ujori

Dashuria: Ju po dilni nga një fazë shumë e ndërlikuar përsa i përket sektorit sentimental dhe muaji prill duket shumë më paqësor. Më në fund Venusi rikthehet duke qenë i favorshëm dhe lejon një rikuperim të madh në dashuri, por vetëm nëse nuk keni bërë shumë dëme. Në fakt, nëse historia juaj e dashurisë ka kaluar një krizë shumë të rëndësishme, problemet mund të vazhdojnë dhe mbase të rriten. Beqarët do jenë shumë aktivë dhe do të shijojnë një nivel shumë të lartë sharmi. Sensual dhe tërheqës, ata mund të kenë sukses në takime të reja dhe miqësi të reja.

Puna: Një periudhë shumë me fat për punën, me mikun Jupiter do të keni një mbështetje të vlefshme për të zgjidhur probleme të ndryshme dhe përparuar drejt qëllimeve të përcaktuara. Marsi gjithashtu ofron vendosmëri, energji dhe dëshirë për të punuar për të arritur rezultate të shkëlqyera. Do të ketë mundësi të ndryshme për të fituar dhe arritur sukses ekonomik. Ata që tashmë kanë një punë do të jenë në gjendje të rrisin të ardhurat e tyre dhe të fillojnë bashkëpunime të reja për të konsoliduar të ardhmen e tyre profesionale. Lavdërimet dhe shpërblimet po vijnë që do t’ju lejojnë të shijoni një stabilitet të caktuar të pushtuar me vështirësi dhe me kënaqësi.

Peshqit

Dashuria: Ata që lindin nga shenja do të duhet të përfitojnë nga java e parë e prillit për të gjetur një harmoni më të madhe me të dashurinë e tyre. Në fakt është gjatë kësaj periudhe që ju do të jeni në gjendje të zgjidhni çdo problem me partnerin tuaj, pasi më pas gjërat mund të jenë shumë më të ndërlikuara nëse jo të pamundura për t’u zgjidhur. Nëse jeni zemra të vetmuara, ju ende mund të mos jeni në gjendje të gjeni shpirtin tuaj binjak, pasi Cupid nuk do të verbohet me shenjën tuaj gjatë kësaj kohe. Sidoqoftë, edhe nëse do të ketë aventura dhe flirte të këndshme, horoskopi ju fton të kërkoni deri sa të gjeni saktësisht atë që dëshironi.

Puna: Një fazë e re do të fillojë për ata që kanë lindur nën shenjën e Peshqve. Në këtë muaj të prillit do të ketë ndryshime veçanërisht në vendin e punës, duke pasur parasysh pozicionin e shkëlqyer të Mërkurit në shenjë. Sidoqoftë, do të jetë e nevojshme të zhvilloni metoda më inovative dhe më pak konvencionale për të rritur karrierën tuaj. Dy javët e para të prillit janë perfekte për të realizuar një ide në nivelin tjetër. Përdorni fuqinë e komunikimit për të bërë përshtypje të gjithë ata që mund t’ju ndihmojnë të realizoni ëndrrat tuaja./b.l/noa.al/