Formacionet zyrtare të takimit Lazio-Juventus, Strakosha përballë C. Ronaldos
Transmetuar më 27-01-2019, 20:05

Portieri shqiptar i Lazios, Thomas Strakosha do të ketë punë mjaft të vështirë sonte.

Ai do të ketë përballë një nga lojtarët më të mirë në botë, Cristiano Ronaldon.

Juventus dhe Lazio do të takohen sonte në ‘Olimpico’ në orën 20:30, në kuadër të javës së 21-të të "Serie A".

Gjithashtu janë publikaur edhe formacionet zyrtare për të dyja skuadrat përpara kësaj përballjeje.

Lazio: Strakosha, Bastos, Ëallace, Radu, Parolo, Luis Alberto, Leiva, Milinkovic-Savic, Lulic, Correa, Immobile.

Juventus:  Szczesny, De Sciglio, Bonucci, Rugani, Alex Sandro, Emre Can, Matuidi, Bentancur, Douglas Costa, Dybala, Ronaldo./a.k/noa.al/