Jeta superluksoze e fëmijëve të sheikëve, shampanjë, jahte dhe tigra
Transmetuar më 20-01-2019, 13:02

Nuk ka si të ndodhë ndryshe ku “Fëmijët e Pasur të Dubait” të çmendin rrjetin me luksin e shfrenuar, teksa faqja në Instagram ka më shumë se 230,000 ndjekës.

Këta të rinj që s’kanë punuar asnjë ditë në jetën e tyre, lagen me shampanjë të shtrenjtë dhe kënaqen me shooping, teksa nuk mungojnë pushimet luksoze në diellin përvëlues të Emirateve të Bashkuara Arabe.

Dubai, i njohur për pazaret luksoze dhe gjallërinë e jetës së natës, është vendpushimi i përsosur për të pasurit.

Kjo tregohet qartë edhe nga fotot që fëmijët e sheikëve publikojnë në rrjetet sociale, ku nuk kanë të munguar pozat me makinat luksoze dhe kafshët ekzotike, por edhe fotot me armë, pa pasur frikën e ligjit.

Më poshtë keni fotot: