Bushati flet në takimin me Ramën dhe diplomatët, pikëpyetjet nëse do të jetë ende MPJ
Transmetuar më 10-01-2019, 18:34

Në takimin e sotëm në Kryeministri me trupin diplomatik, merrnin pjesë ambasadorë dhe zyrtarë të tjerë diplomacie të akredituar në Shqipëri dhe diplomatëve shqiptarë nëpër botë.

Në takim ishte i pranishëm ministri i shkarkuar nga Edi Rama, Ditmir Bushati. Ai foli në cilësinë e ish ministrit të Jashtëm, kur përmendi punën e bërë derimë tani.

Në fjalën e tij të shkurtër, Bushati la të kuptojë se nuk do të jetë në vijim MPJ edhe pse Presidenti nuk e dekretoi shkarkimin e tij dhe as emërimin e shqiptarit nga Kosova, Gent Cakaj.

/noa.al/