Eni Çobani shpërthen ndaj gjyqtarit nga Fieri: Çapaçul impotent, i neveritshëm
Transmetuar më 09-01-2019, 22:43

Një histori tronditëse u bë publike mbrëmjen e djeshme në media ku gjyqtari i Fierit Roland Hysi i kërkon seks për t’i dhënë kujdestarinë e fëmijës një nëne.

Po kështu nëna e dëshpëruar i jep psikologes 500 euro për Hysin, duke i premtuar edhe 500 euro të tjera në mbyllje të gjyqit.

Lidhur me këtë video shokuese ka reaguar dhe juristja Eni Çobani, e cila kërkon ndëshkimin e menjëhershëm të gjyqtarit të veshur me pushtet.

“Ndoqa nje emision stoptvklan ku mesazhi ishte jo vetem i rende por ishte trondites, i turpshem i papreçedent me vinte turp nga vetja teksa ndiqja zerin qe i dridhesh nje gruaje nje nene qe nuk kishte frike nga ligji po nga individi qe ne te gjithe i kemi veshur veladonin e gjygjtarit dhe i kemi dhene te drejten te na gjykoje por jo ne emer te lekut por te ligjit.

Sot une e para i kerkoj ndjese shqiptareve per kete imoralitet te veshur me pushtet qe akoma nuk kane mesuar nga jeta jo nga librat se ata sdine te lexojne,qe te kerkosh dashurine e nje gruaje duhet te jesh burre dhe jo burrec nuk ka nevoje te jesh gjygjtar qe ajo te te doje po mjafton qe ajo te ndjej por qe te ndjesh nuk mjafton te jesh gjygjtar se duhet te jesh njeri dhe njeri te ben geni dhe jo veladoni i zi.

Sot si pjese e ketij sistemi i kerkoj Presidentit te Republikes,Prokurorit te Pergjithshem ,Kryetarit te KLGj te reagojne ashper qe te kuptojme ku jetojme,ku punojme para kujt shkojme e kerkojme drejtesi,jepini nje drite shpres ketij populli qe te kuptoj qe ky vend do ndryshoj do ndergjegjesohet do largoj me neveri kete imoralitet te ulet e te paskrupullt te ca çapaçulave qe kane komplekse impotence dhe shfryjne mbi grate hallexhesha qe ju bien ketyre perballe.

Tolerance zero per keta te pafytyre dhe imoral te neveritshem do ju qendrojme perballe deri sa te ikin e mos kene me kurajo te jene pjese e drejtesise.

Zoterinj gjygjtar, prokuror e kushdo tjeter mos firmosni me doren te xhepi por me syte te ligji se fundi juaj do jete ky turp i ferrshem qe ska me kthim mbrapa na falni shqiptar per drejtesine qe ju lame tju kete jeten dhe nderin ne dore por fatin e tyre e kemi te gjithe ne ne doren tone”, shkruan Eni Çobani në Instagram.