Zelanda e Re dhe Australia presin me spektakël fishekzjarresh ndërrimin e viteve
Transmetuar më 31-12-2018, 14:23

Zelanda e Re dhe Australia priti me fishekzjarrje ardhjen e Vitit të Ri 2019.

Mijëra njerëz kanë shijuar spektaklin magjik të fishekzjarrëve në qiell.

Qielli mori ngjyrat e fishekzjarrëve.

Edhe pak orë na ndajnë nga festimet për ndërrimin e viteve për miliarda njerëz rreth botës. Sasi e madhe e mjeteve piroteknike, si dhe e fishekzjarrëve do ta ndriçojnë qiellin.

Më poshtë ju sjellim disa fotografi nga atmosfera e qyteteve që priten të parët ndërrimin e viteve./a.k/noa.al/