Horoskopi ditor, e martë 1 janar 2019
Transmetuar më 31-12-2018, 12:25

Ky është horoskopi për ditën e martë, 1 janar 2018 që Noa.al sjell për ju. Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje.

Dashi

Dashuria: Hëna sjell shumë ndryshime pozitive në dashuri dhe në këtë fillim të vitit do të jeni i rrethuar nga një lloj magjie që do të rrisë mirëkuptimin me partnerin/en tuaj. Lajme në horizont edhe për zemrat e vetmuara që shpresojnë për një takim të bukur me personin e duhur.

Puna: Hëna inkurajon çdo gjë që bëni me energji të pabesueshme dhe do t’ju udhëheqë në çdo hap. Jini praktikë.

Demi

Dashuria: Retë e zeza mblidhen sot në qiell, dita ju paralajmëron për të gjitha llojet e ngjarjeve të papritura. Niveli i nervozizmit do të jetë i lartë dhe do të ndikojë në emocionet tuaja. Hëna dhe Venusi komplikojnë situatat e shumë vetëve që në vend kërkojnë qetësi.

Puna: Në frontin profesional, ju mund të përdorni diplomacinë kur çdo gjë që keni bërë do të jetë e padobishme.

Binjakët

Dashuria: Hëna në tranzit në shenjë ju tërheq nga problemet. Ata që nuk janë të kënaqur me gjendjen e tyre sentimentale, do të enden në kërkim të stimujve të rinj. Beqarët do të jenë në humor të mirë në këtë ditë të parë të vitit të ri dhe do të përpiqen të bëjnë njohje të reja.

Puna: Yjet ju këshillojnë që të jeni të zënë në frontin e punës, do të jeni në gjendje të bëni fitime të mira.

Gaforrja

Dashuria: Ditë mjaft monotone kjo e sotmja, me momente të alternuara. Ju do të kaloni nga një besim joproporcional në një zhgënjim të thellë për disa situata që do t’ju shohin protagonistë. Sa për beqarët dikush nga e kaluara mund të kthehet duke kërkuar për ju.

Puna: Përcakto më shumë për marrëdhëniet me kolegët, punën ose studimin, disa oferta mund të jenë interesante.

Luani

Dashuria: Një ditë plot surpriza dhe plot emocione të forta. Sot do të ndodhin vetëm gjëra të bukura dhe ju mund të merrni atë që dëshironi, madje edhe dashurinë e pakushtëzuar të të dashurit/ës. Goditje rrufe për beqarët, shumë prej jush do të befasohen nga drita e ndritshme!

Puna: Detyrat e rëndësishme vazhdojnë, ju jeni një hap larg nga marrja e asaj që dëshironi për karrierën tuaj.

Virgjëresha

Dashuria: Diskutimet e mundshme me partnerin/en për vendimet e marra për impuls dhe pa reflektim mund të prishin ditën. Shmangni besimin e gjërave shumë sekrete. Beqarët do të duhet t’i kushtojnë vëmendje atyre që besojnë, pak njerëz e meritojnë.

Puna: Sot ju do të jeni shumë nervoz në punë: mbani mend, sa më pak që të flisni më mirë, do të shkaktojë më pak polemika.

Peshorja

Dashuria: Sot do të jeni nën presion për disa keqkuptime të shkaktuara nga një çështje familjare. Venusi ju shikon keq dhe vëzhgimet tuaja do të provokojnë grindje me partnerin tuaj. Takime jointeresante për teke, ju jeni dembel dhe kjo i largon njerëzit.

Puna: Marsi sjell në sipërfaqe disa probleme pune që dukeshin të zgjidhura, por që do të duhet të rifilloni nga e para.

Akrepi

Dashuria: Në dashuri, mos i jepni asgjë të mirëpritur, në vend të kësaj, tregoni veten të vëmendshëm dhe të dashur me partnerin/en tuaj. Disa gjëra duhet gjithmonë të kultivohen në mënyrë që të mos humbasin! Fati mund të rezervojë takime intriguese ndaj shumë prej shenjave, dinë të dallojnë ato më të mirat!

Puna: Hëna dhe Venusi në Fushën e gjashtë ju lejojnë të keni kënaqësi në iniciativat profesionale të marra më parë.

Shigjetari

Dashuria: Marsi është definitivisht kundër jush pasi do t’ju bëjë të humbni kontrollin e situatës disa herë duke ju bërë të zemëruar. Megjithatë, ata në një marrëdhënie mund të gëzojnë një marrëdhënie magjike. Beqarët do të kalojnë ditën e parë të vitit vitin në një shoqëri të mirë.

Puna: Mos u kërkoni të tjerëve t’ju zëvendësojnë në zgjidhjen e problemeve që keni, sot do të keni mundësi të shkëlqyera për të treguar se jeni në gjendje të zgjidhni gjithçka.

Bricjapi

Dashuria: Do të përpiqesh të mbash impulsin për të hedhur diçka që ke në zemrën tënde. Në mënyrë që të mos e keqësoni gjendjen e dashurisë, duhet të vazhdoni me fjalët. Me individët disonantë të Hënës dhe Venusit duhet të jeni të kujdesshëm në vizitat e tyre të shpeshta.

Puna: Nëse jeni duke kërkuar një punë të re, mos e humbni kohën, momenti është i favorshëm!

Ujori

Dashuria: Në dashuri është momenti i duhur për të konsoliduar marrëdhënien tuaj, edhe nëse keni jetuar një marrëdhënie të gjatë në distancë për disa muaj. Nuk do të ketë më shumë paqartësi! Beqarët do të përfshihen nga një ngarkesë intensive e sensuale që do t’i çojë ata për të jetuar një mijë aventura.

Puna: Sot, mos e humbisni entuziazmin tuaj në diskutime të padobishme, por kushtojini vetvetes investimeve që do të kryeni.

Peshqit

Dashuria: Intuitat e tua do të jenë të rëndësishme për të bërë zgjedhjet e duhura sentimentale. Kujdes mos të jenë kontradiktore nëse nuk doni të humbni besueshmërinë. Dashuria bëhet e guximshme për beqarët që kërkojnë dashuri, Jupiterët parashikojnë një periudhë shumë fatlume.

Puna: Sot ju mund të merrni më shumë poshtërime sesa lëvdata. Kushtojini vëmendje asaj që bëni dhe disiplinoni./b.l/noa.al/