Parashikimi i motit, e martë, 1 janar 2019
Transmetuar më 31-12-2018, 12:11

Orët e para të ditës dominohen nga kthjellime dhe vranësira në të gjithë territorin, më të dukshme në zonat malore përgjatë kufirit Lindor.

Pasditja dhe mbrëmja mbeten me kthjellime dhe vranësira te dednura në të gjithë vendin.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit mbeten konstante në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga -5°C në 13-14°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi verilindor duke krijuar në det dallgëzim  3 ballë./b.l/noa.al/