Transmetuar më 28-12-2018, 18:57

Një lajm i trishtë vjen për kinematografinë botërore.

Frank Adonis, protagonisti i filmit “The Goodfellas”, u nda nga jeta në moshën 83-vjeçare.

Ishte gruaja e tij që njoftoi lajmin trishtues, duke shpjeguar se ai humbi jetën në Las Vegas dhe shkak ishin disa probleme me mëlçinë transmeton TMZ.

Adonis u bë i famshëm për rolin e Anthony Stabile në filmin me regjisor Martin Scorsese në vitin 1990 dhe ka marre pjesë edhe në filma si “Ace Ventura”, “Ëall Street”, “Mob Queen”, “Casino” dhe “Find Me Guilty”.

Fansat kanë shprehur pikëllim për humbjen e aktorit të madh./a.k/noa.al/