Transmetuar më 27-12-2018, 16:05

Shëtitorja në bregdetin e Vlorës është një nga punët me të cilët krenohet më së shumti kryeministri Edi Rama.

Realizimi i projektit që u prezantua në vitin 2014-të, mori disa vite për t’u ndërtuar, dhe për rrjedhojë qytetarët harruan se si ishte premtuar të dukej kjo lungomare.

‘VloraNews’ ka rikthyer në vëmendje projektin e prezantuar nga qeveria dhe bën një krahasim me punën e realizuar.

Duhet thënë se diferenca duket ndjeshëm.

Krahasimin mund ta shihni duke parë fotografitë e mëposhtme./a.k/noa.al/