Transmetuar më 24-12-2018, 15:15

Mediat italiane shkruajnë se tranjeri i kombëtares shqiptare Christian Panucci do të rikthehet tek Roma për të zëvendësuar Di Francceskon.

Ka qenë “Il Messaggero” i cili shkruan se është i gatshëm të largohet neqoftëse do të arrihet marrëveshja dhe në ditët e ardshme mund të takohet me të gjithë drejtuesit e klubit të Romës.

Edhe pse kontrata me përfaqësuesen tonë të futbollit mbaron në vitin 2019 – të sipas burimeve një ofertë e majme mund të bënte që Panucci të tranferohej pa menduar dy herë tek ish-skuadra e tij ku për shumë vite u aktivizuar si futbollist.

Theksohet fakti se asgjë nuk është zytare por “Il Messaggero” shkruan se tranjeri i kuqezinjve do të jetë i pranishëm në deshjen e Romës kundër Parmës këtë të premte.

Gjithsesi për të zbuluar më shumë na duhet të presim më shumë, ose ndonjë reagim nga Panuçi si dhe FSHF.