Transmetuar më 19-12-2018, 20:16

Një vajzë i ka shpëtuar për mrekulli një aksidenti të rëndë rrugor në Poloni.

E vogla ishte duke ecur në vijat e bardha teksa një makinë me shpejtësi e godet duke e  spostuar zvarrë disa metra më tej.

Ngjarja ka ndodhur në qytetin e Sulkoëice, Poloni.

Në pamje shihet një makinë e zezë tip Toyota RAV4, e cila përplas vogëlushen, duke e çuar tek rrotat e një makine tjetër, e cila fatmirësisht kishte ndalur.

Çuditërisht, vajza arrin të ngrihet dhe merr kapelen e saj dhe me ndihmën e një kalimtari largohet nga rruga. /k.k/noa.al/