Transmetuar më 17-12-2018, 21:51

Një postim i Ramës në “twitter” se ka zhvilluar një takim me pedagogë e studentë të Gjeologjisë, ka ndezur edhe debatet se me kë ka biseduar kryeministri.

Në një lidhje direkte me emisionin “Open” në Top Channel Agreb Tafaj një prej studentëve të protestës u shpreh se ka komunikuar në telefon me një shok të tijin të Gjeologjisë dhe sipas tij nuk ka pasur ndonjë tërheqje të studentëve nga protesta.

“Nuk kemi dijeni u tha që do kishte një takim mes kryeministrit dhe pedagogëve, por jo edhe studentëve. Ne e kemi deklaruar që nuk kemi përfaqësi dhe do vazhdojmë të mos kemi dialog.

Pata shkëmbime telefonatash.

Nuk kishte përfaqësi, ishte vetëm një takim mes Ramës dhe pedagogëve. Për kreun e qeverisë nuk është e vështirë që të gjejë qindra studentë dhe pedagoge që anojnë.”, u shpreh studenti i Juridikut.