Transmetuar më 17-12-2018, 16:16

Ky është parashikimi i shenjave të horoskopit për këtë javë nga noa.al. Sipas tij këto janë disa nga gjërat kryesore që do i ndodhin çdo shenje.

Dashi

Dashuria: Yjet rezervojnë raste të shumta për Dashët, por për të shfrytëzuar ato në rastin më të mirë ju duhet të përballoni gricjet e shkaktuara nga Saturni. Dashuria duket se ka humbur ekuilibrin e saj, por mos kini frikë, është vetëm një ndjesi për shkak të divergjencave dhe keqkuptimeve. Së shpejti do të ketë lajme për beqarët, të cilët do të rifitojnë qetësinë në ndjenjat vetëm nëse ata largojnë disa miqësi të gabuara.

Puna: Këtë javë mund të ndjeni peshën e detyrave më shumë se zakonisht, por nëse nuk i lejoni vetes të largoheni nga ky obsesion ju do të jeni në gjendje të gëzoni përfitimet e një Jupiter ishumë të favorshëm. Për të mbështetur këtë moment të rritjes, ekziston edhe Marsi që ju ndihmon për të menaxhuar situata të reja në jetën tuaj.

Demi

Dashuria: Në dashuri fillon një periudhë më e mirë si në komunikim dhe në intimitet. Mërkuri dhe Venusi, në fakt, do të jenë të gatshëm t’ju ndihmojnë edhe nëse jeni në opozitë. Këtë javë ju do të sqaroni mosmarrëveshjet e vjetra dhe do ta bëni jetën si një çift më të lehtë dhe më të ndritshme. Beqarët do të numërojnë njohje pa fund!

Puna: Në punë është koha për të përmbledhur dhe për të vlerësuar punën tuaj. Shumë prej shenjave kanë lënë rrugën e vjetër për një të re, por ende po pyesin nëse është me të vërtetë e drejta. Për ta ditur këtë ju duhet të prisni që të mblidhni rezultatet e para dhe të kontrolloni nëse kjo ishte zgjedhja më e mirë. Sidoqoftë, merrni zell me vendosmëri dhe entuziazëm në të gjitha gjërat që bëni, edhe nëse ndjeheni pak më poshtë, mos hiqni dorë.

Binjakët

Dashuria: Java përfshin ulje dhe ngritje në dashuri, kështu që yjet ju ftojnë të kujdeseni më mirë për gjërat tuaja. Mos e tregoni menjëherë gjendjen tuaj, para se t’i shprehni më mirë për të sqaruar disa situata që kanë krijuar probleme serioze për ju. Beqarët nuk duhet të jenë të magjepsur nga lajkat dhe komplimentet që nuk mund të jenë të sinqerta.

Puna: Pra, shumë angazhime pune këtë javë, dhe shumë mendime që do të kalojnë nëpër kokën tuaj. Më mirë të meditoni para se të veproni dhe nëse diçka nuk është durim i arritshëm, bëni një arsyetim. Në vend që të humbni kohën e çmuar pa përfunduar asgjë, kushtojuni kohë projekteve të tjera që mund t’ju japin kënaqësi të mëdha.

Gaforrja

Dashuria: Në dashuri gjithçka vazhdon të shkojë mirë dhe këtë javë jeni absolutisht fitues në frontin sentimental. Në pamje ka mundësi të mira për një udhëtim romantik. Do të keni gjithashtu të gjitha kushtet për të krijuar histori të reja, vetëm t’i jepni lirinë e duhur dhe hapësirave të drejta tjetrit. Hëna e favorshme dhe Jupiteri premtojnë njohje të reja, ju do të keni mundësi të shkëlqyera për të pushtuar ata që u interesojnë me të vërtetë. Beqarët do të hedhin veten në aventura intriguese dhe emocionuese.

Puna: Po aq pozitive janë lajmet për sferën profesionale, edhe nëse një çështje me kolegët mund të të shtyjnë në agjitacion. Sidoqoftë, ngjarjet gjatë javës do t’ju bëjnë të ndryshoni mendjen për shumë gjëra dhe për disa njerëz. Në fund ju do të keni ide shumë më të qarta për të ardhmen dhe mund të modifikoni pjesërisht projektet tuaja. Falë intuitës tënde, mund të lidhësh një marrëveshje ose të nisësh një bashkëpunim të rëndësishëm.

Luani

Dashuria: Fillon një javë qetësie dhe e dobishme për Luanët, Jupiteri do të shkel syrin dhe ju fton për të përqafuar njohje të reja, të dyja dashuri dhe miqësi. Do të ketë mundësi të shkëlqyeshme për të ndrequr një marrëdhënie që dukej e lodhur dhe për shumë njerëz mund të ketë edhe disa zjarre të reja. Ata që jetojnë një marrëdhënie shtesë do të duhet të vendosin të sqarojnë para se të ndodhë e pariparueshmja. Për beqarët, javë shpall perspektivat e mira për takime vërtet interesante.

Punë: Raste të shumta këtë javë në punë, megjithatë, përpiquni të shmangni thashetheme të panevojshme në vendin e punës që mund të fyejnë pozicionin tuaj. Kini kujdes për impulsivitetin, gjithmonë veproni me kujdes dhe diplomaci në çdo negocim për ta sjellë atë në realizim.

Virgjëresha

Dashuria: Do të jetë një javë me reflektime të mëdha për lindjen e shenjës dhe do të ketë një mijë pyetje që do të turbullojnë mendjen dhe zemrën. Marsi këshillon që të ketë më shumë guxim në zgjedhjet dhe të kuptojë se çfarë me të vërtetë meriton vëmendjen tuaj. Kush ka pasur shumë shpenzime do të ketë vështirësi në kthimin e llogarive, kështu që më mirë të prerë. Dashuri e mirë për beqarët që do të bëjnë takime të reja.

Puna: Edhe nëse ka situata negative gjatë javës nuk ka nevojë të heqësh dorë. Mos kini frikë të guxoni dhe të luftoni gjithçka me vendosmëri dhe optimizëm, do të dilni fitues.

Peshorja

Dashuria: Këtë javë Peshorja duhet t’u kushtojë vëmendje situatave në ndryshim. Mbi të gjitha në dashuri ju jeni pre e disponimit të atyre që janë përreth jush dhe rrjedhimisht nuk vëreni erërat e dobëta që ju shpien në brigjet e reja. Marsi ende në opozitë do të jetë armiqësor dhe do të mbjellë mosmarrëveshje edhe në çifte të qëndrueshme. Të rezistosh do të jetë më e fortë ose ata që me të vërtetë janë në dashuri.

Puna: Jupiteri këtë javë favorizon nismën dhe nëse po luftoni me një projekt të rëndësishëm është koha për t’i dhënë një shtysë të madhe. Organizoni veten në mënyrë që të jeni të sigurt nga surpriza të këqija dhe gjithashtu të punoni në karakterin tuaj që nganjëherë ju vë në një pozicion për të rrënuar marrëdhëniet me të tjerët.

Akrepi

Dashuria: Edhe nëse Jupiteri e ka braktisur shumë shenjën tuaj, efektet e saj pozitive janë ende të konsiderueshme dhe reflektohen në situatën sentimentale që vazhdon të jetë me fat. Në të vërtetë, dashuria jep ndjesi të ëmbla. Takime interesante për beqarët.

Puna: Ndikimi i Marsit do të jetë një shërim i vërtetë gjatë javës dhe do të sjellë mundësi të reja për të filluar ngjitje. Ditët e ardhshme mund të të befasojnë me të vërtetë dhe do të keni energji të mjaftueshme për të orientuar ditët tuaja në maksimum.

Shigjetari

Dashuria: Këtë javë shumë Shigjetar mund të shqetësohen nga një dhimbje në dashuri për keqkuptimet që nuk do të kishin arsye për të ekzistuar. Mundohuni të mos e trajtoni veten shumë dhe t’i ofroni simpatinë tuaj vetëm për njerëzit e besuar. Nëse jeni vetëm, faji është edhe juaj, shpesh e rrethon veten me njerëz të rremë dhe jo të sinqertë.

Puna: Mundësi të reja lindin në vendin e punës; ajo që bëni tani mund të jetë shumë ndryshe nga ajo që ju do të ndërmerrni së shpejti. Në fakt, do të fillojë një periudhë pozitive e cila do t’ju ofrojë një mijë mundësi të reja. Vetëm Mërkuri ende duket i dëmshëm dhe mund të pengojë dialogun me një koleg.

Bricjapi

Dashuria: momente ngritje për Bricjapin, këtë javë disa nga ju mund të mbyllen në vetvete duke rrezikuar të komprometojnë dialogun me të gjithë ata rreth tyre, partnerët, miqtë dhe kolegët. Të favorshme ditët qendrore të javës për të bërë takime të reja dhe për të hapur dyert e beqarëve ndaj dashurisë.

Puna: Jupiteri favorizon kërkimin e zgjidhjeve të favorshme për të përmirësuar pozicionin e punës. Ju vetëm duhet të përfitoni nga dashamirësia e tij duke vlerësuar me kujdes ofertat e ndryshme dhe sidomos pa u kapur me nxitim. Mbani qetësi përballë ngjarjeve të paparashikuara që mund të ndodhin kur punoni me njerëz të rinj.

Ujori

Dashuria: Yje të vegjël për Ujorët këtë javë, por ata nuk duhet të bëjnë që ju të humbni shpresën. Megjithëse në dashuri mbartni aq shumë xhelozi në çift, nuk do të ketë ndryshime, përveç disa skenave të vogla. Ditët do të zhvillohen normalisht dhe në fundjavë ju do të keni kohë për të rivendosur trurin tuaj në qetësi. Beqarët do të jenë të kënaqur dhe të gëzuar dhe do të jenë në gjendje të bëjnë njohje interesante.

Puna: Një vendosmëri e veçantë mund të të dallojë këtë javë. Marsi do të jetë në gjendje t’ju japë aq entuziazëm dhe forcë saqë ju mund të përballeni me shumë nga problemet tuaja me qetësi dhe optimizëm. Ditët e punës do të jenë të qetë dhe marrëdhëniet me kolegët dhe punëdhënësit mjaft të këndshme.

Peshqit

Dashuria: Një periudhë e ngutshme në dashuri, ata që kanë pasur një krizë ose një ndarje, do të vazhdojnë të përballen me pasojat. Është urgjentisht e domosdoshme të shkëpusni veten nga gjithçka që është negative dhe kushtoni kohë për veten tuaj: ju jeni duke neglizhuar shumë dhe duke humbur shikimin e qëllimeve tuaja. Beqarët do të duhet të mendojnë dhe të përfitojnë nga kjo javë për të kuptuar se çfarë duan vërtet.

Puna: yjet shpallin një periudhë të rëndë dhe jo shumë produktive për punën. Pak ‘është gjithashtu faji i shpërqendrimit tuaj në mos të qenit në gjendje të kuptoni mundësitë e favorshme, por edhe të impulsivitetit tuaj, të cilin duhet ta mbani nën kontroll. Mbani mend se ngutja dhe padurimi janë dy këshilltarë të keq, prandaj përbrenda nëse doni të përmirësoni situatën tuaj./b.l/noa.al/