Transmetuar më 13-12-2018, 18:55

Sezoni i Krishtlindjeve po afrohet shpejt, dhe nëse nuk keni menduar sikur edhe pak se çfarë do të dhuroni për njerëzit e familjes, atëherë astrologjia ju ndihmon.

Dashi

Mund të festojë dhe pa i dhuruar një bluzë të re ose një veshje çfarëdo. Bëni mirë t’i dhuroni një biletë për koncertin e preferuar apo për një udhëtim. Dashit i pëlqejnë emocionet e vërteta.

Demi

Ka një shije të “shtrenjtë” por i pëlqejnë dhe detajet. Kështu që çdo dhurate dhe e vogël do t’i pëlqejë.

Binjakët

Është një nga shenjat më të zgjuara dhe do t’i vlerësojë dhuratat të cilat janë “inteligjente” si psh një puzzle apo një lojë që do të gjithë vëmëndjen e tyre.

Gaforrja

Është një nga shenjat që mendon se vetëm mendimi ka me të vërtetë rëndësi kështu që dhurojini çfarë të doni ju.

Luani

Ashtu si demi ka një shije të “shtrenjtë: Por nuk do të kënaqet me pak, filloni kurseni që tani.

Virgjëresha

Mendon se duhet t’i lexoni mëndjen dhe me patjetër dhurata duhet të jetë ajo që virgjëresha ka menduar.

Peshorja

Dashuron çdo gjë luksose, me shkëlqim, që bie në sy. Mendohuni mirë çfarë do t’i dhuroni që mos të zhgënjehet.

Akrepi

Është një nga shenjat më misterioze pra dhe dhuratën e do të papritur.

Shigjetari

Nuk do dhurata, kalimi i kohës me njerëzit e dashur do të vlente më shumë se çdo gjë tjetër.

Bricjapi

Punon shumë për imazhin dhe vlerat që do të ketë për të patur suksese. Kështu që diçka që të reflektojë punën e tij/e saj do të ishte perfekte.

Ujori

Ka një shije shume të veçantë, çdo gjë jashtë asaj që hyn në preferencat tuajaj do të ishte ideale.

Peshqit

Nuk ka rëndësi çfarë i dhuroni nqs vjen nga ju është thjesht perfekte.