Transmetuar më 10-12-2018, 15:43

Ky është parashikimi i shenjave të horoskopit për këtë javë nga noa.al. Sipas tij këto janë disa nga gjërat kryesore që do i ndodhin çdo shenje.

 Dashi

Dashuria: Java është duke shkuar mirë, Jupiteri do të sjellë shumë humor aq të mirë saqë do të jetë thelbësor për të dhënë forcë edhe kur jeta e dashurisë nuk shkon në rrugën e duhur. Shpresa të mira për ata që duan të shohin në krah një person që kanë menduar për një kohë ", mund të ketë një rikthim. Beqarët do të duhet të jenë më të hapur për njohje të reja pa kërkuar shumë probleme.

Puna: Mërkuri këtë javë do t’ju sjellë miqësitë e reja dhe bashkëpunimet profesionale. Mundohuni të krijoni marrëveshje të reja për të qenë në gjendje të punoni me qetësi më të madhe dhe të përballeni me çdo projekt me qartësinë e duhur. Besoni mendimin që disa kolegë kanë shprehur dhe do të ketë shanse të mira për përfundimin e marrëveshjeve të shkëlqyera.

Demi

Dashuria: Javë plot surpriza dhe takime të papritura. Dikush do të bëjë gjithçka për të vjedhur paqen dhe shqetësimin tuaj, por tregohuni tolerant dhe të qetë, edhe nëse mosmarrëveshjet e vogla në dashuri nuk do të mungojnë. Fundjava megjithatë, premton të jetë e qetë dhe madje edhe beqarët do të jenë në gjendje të gjejnë një ekuilibër të caktuar në menaxhimin e njohjeve të reja.

Puna: këtë mund të keni shpenzime të paparashikuara, edhe nëse nuk do të jenë të tepruara, ato do t’ju shkaktojnë ndonjë trnditje të lehtë. Do të ketë vendime të rëndësishme për t’u marë. Analizoni situatat shumë mirë përpara se të ndiqni ndonjë iniciativë. Në këto ditë Mërkuri nuk do të jetë negativ dhe për fat të mirë gjërat do të përmirësohen.

Binjakët

Dashuria: yjet tregojnë se ditët e ardhshme nuk do të jenë vërtet pozitive, madje Mërkuri do të bëhet negativ dhe do të duhet të veproni me kujdes dhe delikatesë në mënyrë që të mos precipitoni situata. Personi që e doni mund të ketë për të thënë për disa nga zgjedhjet tuaja dhe dialogu mund të jetë shumë i rëndë. Diplomacia dhe durimi do të bëjnë gjithçka të ecë mirë.

Puna: Në punë do të ketë zhgënjime të mundshme nga ana e kolegëve. Aspironi për një profesion më të mirë, por tani do të ishte më mirë të vendosni. Në të ardhmen mund të ketë mundësi më tërheqëse. Sidoqoftë, java ofron shumë mundësi për të shkëlqyer dhe nëse punoni më shumë, mund të dalë diçka e mirë.

Gaforrja

Dashuria: sfera private do të favorizohet nga yjet. Venusi dhe Marsi në një pozitë të shkëlqyer do t’ju mbrojnë me ndikimet e tyre dashamirëse dhe gjithçka do të jetë e mrekullueshme. Ndjenja dhe pasioni do të jenë në harmoni të përsosur midis çifteve dhe shumë do të jenë në gjendje të bëjnë plane për të zgjeruar familjen. Beqarët do të duhet të jenë të kujdesshëm nga miqtë e rremë, është koha për të bërë një pastrim të drejtë.

Puna: Perspektiva të mira këtë javë, nëse dini të shfrytëzoni mundësitë që dalin, do të bëni përparime të dukshme në situatën tuaj të punës. Mos u tregoni dembelë dhe shtyni këmbën tuaj në nxitje. Ju do të keni mundësi të ktheni ëndrrat tuaja në realitet. Bëni çdo përpjekje për të arritur rezultate briliante.

Luani

Dashuria: Së fundi shtrirja e disa planeteve sjell qetësi në ditët tuaja: takime pozitive të reja, emocione intensive me partnerin/en tuaj. Së fundi disa rreze të diellit do të ndezin zemrën tuaj dhe ju do të jeni plotësisht të përfshirë. Për beqarët do të jetë një javë e lajmeve të mëdha, do të kenë mundësi të mira për të zgjidhur të paktën dy probleme që i kanë ngacmuar ato për njëfarë kohe.

Puna: do të ketë një përmirësim të lehtë në punë. Merrni iniciativën në disa situata që duken të lëngojnë për shkak të stagnimit që nuk varej nga ju. Në ditët në vijim do të jeni në gjendje të jeni më të fokusuar, kështu që punoni shumë për të arritur rezultatet e dëshiruara. Ajo që ka rëndësi është të veprosh menjëherë dhe me zgjuarsi.

Virgjëresha

Dashuria: yjet shpallin një javë shumë të veçantë, që ka sekrete për të cilat do të jeni të detyruar për t’I zbuluar. Do të jenë ditë të tensionuara për ata që jetojnë një histori klandestine dhe do të duhet të jetë shumë të kujdesshëm. Marsi në opozitë këshillon t’i kushtojë vëmendje qëndrimeve provokuese. Beqarët mund të marrin një ftesë të papritur për të cilën vështirë se do të thonë jo.

Puna: yjet tregojnë se do të jetë një javë e lodhshme. Mbi të gjitha, puna do të sjellë dhimbje koke dhe lodhja mund të ketë dorën sipër jush. Javë e madhe për të planifikuar momente relaksimi, duke parë edhe një udhëtim për ata që duan të kalojnë dhe të shijojnë disa ditë pushimi.

Peshorja

Dashuria: javë e nxehtë për Peshoren, momentet e butësisë do të prishen nga një Mars i frikshëm që do të shqetësojë disponimin tuaj për disa ditë. Jini të fortë dhe refuzoni çdo sulm mbi durimin tuaj. Një thashethem vjen si një rrufe në qiellin tuaj, por për fat të mirë, sipas horoskopit, nuk do të ndikojë në marrëdhënien tuaj.

Puna: Energjia dhe forca në qiell këtë javë janë dy shënime pozitive që ju ftojnë të kapni të gjitha mundësitë që do të ndodhin për të marrë rezultate të mira dhe për të përmirësuar gjendjen tuaj. Askush më mirë sesa ju mund të dini se sa sakrifica keni bërë deri më sot për të marrë atë që keni, kështu që varet nga ju që të shfrytëzoni mundësitë në mënyrën e duhur.

Akrepi

Dashuria: vazhdon periudha pozitive. Në këto ditë ju do të tentoni të mendoni më shumë për jetën private, por nuk do të keni probleme në fushën e punës. Do të ketë pajtime të papritura dhe ata që kanë qenë të padrejtë mund të gjejnë veten duke falur dhe duke u vënë në dispozicion për shumë sqarime. Venusi në shenjë do të bëjë të bien në dashuri ata që janë duke pritur për shpirtin binjak.

Puna: Plutoni, Saturni dhe Jupiteri duket se kanë qëndruar për ju, por ju mund të keni nevojë për të gjithë shpikjen tuaj për të sjellë më të mirën tuaj. Periudha për punë është e matur dhe për momentin është më mirë të shmangni fillimin e gjërave të reja që mund të komplikojnë jetën tuaj.

Shigjetari

Dashuria: si zakonisht, edhe kjo javë do të jetë konstante në Shigjetar, e cila do të çojë në përballimin e të gjitha situatave me realitet, madje edhe ato të dashurisë. Çiftet në krizë ndoshta do të marrin një periudhë reflektimi, e cila do të jetë thelbësore për të vënë qartësi në zemrat e tyre. Beqarët do të duhet të përpiqen të mos I bëjnë lajka atyre që pëlqejnë sepse do tregohen të dobët dhe të pasigurtë.

Puna: do të ketë ditë vendimtare për punë dhe ndoshta do të kontaktohet nga një mik i cili do t’ju ofrojë një bashkëpunim që do të sjellë kënaqësi të madhe. Mundohuni të zgjeroni horizontet tuaja dhe të bëni miq profesionistë në industrinë tuaj. Ata mund të provojnë vendosmërinë për të bërë një lëvizje cilësore dhe për të hyrë në disa mjedise.

Bricjapi

Dashuria: flluskat e fjalimit gri do ta bëjnë javën e pa frymëzuar nga pikëpamja sentimentale. Ata që jetojnë në dashuri klandestine mund ta gjejnë veten duke bërë një zgjedhje të pashmangshme. Javë speciale për disa beqarë: Venusi do të dijë se si t’i shpërblejë në mënyrë adekuate me një pritje të gjatë. Atmosfera midis partnerëve të çifteve të reja është më energjike dhe elektrizuese.

Puna: kush po pret një transferim pune këtë javë do të jetë në gjendje të marrë atë që kishte planifikuar. Bashkëpunimet, emërimet, kontaktet, gjithçka do të jetë pa diskutim. Megjithatë, është e këshillueshme që të përdorni pak diplomacinë nëse keni të bëni me kolegë të vështirë.

Ujori

Dashuria: do të kaloni një javë të luhatshme dhe do të ketë nivele të larta dhe të ulëta shpesh të vështira për t’u menaxhuar. Në gjërat e dashurisë mund të jetë më mirë, Venusi nuk është në aspektin më të mirë, edhe nëse nuk është e nevojshme të shpejtohet gjykimi, sepse gjithçka mund të ndryshojë. Një takim me një person nga e kaluara mund të çojë disa beqarë që të kenë dyshime për disa zgjedhje të bëra.

Puna: horoskopi javor tregon që, në sajë të Jupiterit dhe Mërkurit, këtë javë duhet të ketë një rimëkëmbje profesionale. Ju mund të merrni pak më shumë para, një njohje ose një kontratë të re që do të sjellë perspektiva të reja në të ardhmen tuaj. Kini më shumë besim në burimet tuaja dhe mbani mend se çdo përpjekje që bëni sot do të shpërblehet gjerësisht.

Peshqit

Dashuria: periudhë e nënshtruar, do të ndjeni aq shumë pasiguri dhe kjo mund t’ju çojë në bërjen e gabimeve të pariparueshme. Mundohuni të gjeni kohën për të ndrequr disa situata dhe larguar ndjenjat e fajit që mund të rezultojnë. Lajm i mirë për ata që janë vetëm, do të ketë sqarime dhe pajtime që do të krijojë marrëdhënie të reja.

Puna: yjet njoftojnë se do të shpërqendroheni në punë dhe do të shtyni edhe gjërat më të rëndësishme. Kjo do të çojë në vështirësi në vendin e punës dhe do të nevojitet më shumë vendosmëri për të vendosur gjithçka në linjë./b.l/noa.al/