Transmetuar më 05-12-2018, 17:31

Një trend i ri duket se ka përfshirë rrjetet sociale dhe kjo falë blogeres Madina Shrienzada, e cila pretendon se mund të heqësh çdo qime në trup duke përdorur pastën e dhëmbëve.

Në një video të postuar në Intagram, Medina u tregon ndjekësve sesi të krijojnë një masë me pastë dhëmbësh dhe shafran Indie, që sipas saj është në gjendje të heqë qimet e padëshiruara në trup.

Ajo u tha ndjekësve se është shumë e lehtë për t’u bërë. Madina e vendosi masën e krijjar në krah e la të thahet për pak kohë përpara se ta fërkonte me forcë. Në momentin që u tha, ajo e fshiu atë me një copë të lagur nga ana e kundërt që rriten qimet.

Sipas blogeres, shafrani është agjent qetësues për lëkurën, ndërsa pasta është ajo që heq qimet. Megjithatë jo të gjithë ndjekësit e saj ishin të bindur me rezultatin.

E si të mos mjaftonte kjo, duke folur për revistën Cosmopolitan, dermatologia Mona Gohara tha se pasta është irrituese për lëkurën. "Është krijuar për dhëmbët, jo për lëkurën apo flokët", u shpreh ekspertja.

View this post on Instagram

?DIY HAIR ?REMOVAL CREAM ? THIS IS SUCH A EASY LITTLE CONCOCTION USING @crest TOOTHPASTE? & TURMERIC POWDER. ?THE TURMERIC ? IS A CALMING AGENT FOR THE SKIN ??WHILE THE TOOTHPASTE IS THE MAIN AGENT FOR HAIR REMOVAL! ?MIX & APPLY EVENLY. ALLOW IT TO DRY AND RUB SKIN ? IN OPPOSITE DIRECTION OF HAIR GROWTH. WIPE IT WITH ? WET CLOTH & VIOLÀ??❌DON’T FORGET TO FOLLOW ME FOR MORE TIPS AND TRICKS ??? _________ TAG YOUR FRIENDS ???? #fcmakeup #ghalichiglam #hudabeauty #makeuptutorialsx0x #wakeupandmakeup #universodamaquiagem_oficial #maquiagemx #ladiesuniverse #makeupfanatic1 #blendthatshit #muscosmeticd #fashionarttut #liveglam #hairmakeupdiary #naturaldermis #slave2beauty #vegasnaylashes #glamorous_nights #style4makeup #vougethreads #makeupcoache #makeupsvid #videosfashions #makeup_clips #fakeupfix #makeupvideoss #makeupgirlz #allmodernmakeup #peachyqueenblog #hudabeauty @hudabeauty @awesomemakeu.p @girlsociety @hairmakeupdiary @makeup.memes.life @allvideosdaily #maryhadalittlelamb @maryhadalittleglam @peachyqueenblog

A post shared by ᎷᎪᎠINᎪ.ᎷINNᎪ.ᏚᎻᎡIᎬNᏃᎪᎠᎪ (@madinashrienzada) on