Transmetuar më 03-12-2018, 17:24

Futbollisti 18-vjeçar Alekei Lomakin është ndarë papritur nga jeta.

Si luante për skuadrën e Lokomitivës së Moskës dhe ishte një prej talanteve më premtues të futbollit rus.

Mediat ruse raportojnë se 18-vjeçari humbi jetë pas një nate jashtë me një shok. Rrethanat e vdekjes së Lomakinit mbeten ende të paraqarta, teksa organet përkatëse janë duke hetuar për zbardhjen e ngjarjes.

Futbollisti kishte harruar telefonin dhe tij dhe çantën e shpitën në një taksi, teksa zhdukja e tij është lajmëruar më datën 30 nëntor.

1_Alexey-Lomakin

Nëna e tij ka lajmëruar në Policisë se ai ka shkuar në stërvitje dhe që nga ajo ditë nuk ka pasur kontakt me të.

Ndërkohë sot është bërë publik lajmi për vdekjen e dhimbshme të 18-vjeçarit. /k.k/noa.al/