Transmetuar më 02-12-2018, 11:35

Ky është parashikimi i shenjave të horoskopit për këtë javë nga noa.al. Sipas tij këto janë disa nga gjërat kryesore që do i ndodhin çdo shenje.

Dashi

Dashuria: Disa prej jush do të zbulojnë një hobi të ri për të ndarë me miqtë ose partnerin/en gjatë kësaj jave. Me sa duket mund të ketë programe për një udhëtim, ndoshta për ta bërë realitet gjatë pushimeve të pashmangshme të dimrit. Organizohuni pa hezitim. Për beqarët do të vijnë surpriza, ndoshta mund të ketë lajme në dashuri ose në një takim interesantë.

Puna: Perspektivat për javën janë mjaft pozitive dhe njohja do të jetë e mundur në fushën e punës për ata që kanë punuar në të vërtetë. Sidoqoftë, edhe ata që studiojnë ose kërkojnë punë mund të shpresojnë për një rezultat të favorshëm. Angazhimi dhe vullneti i mirë do të shpërblehen gjerësisht.

Demi

Dashuria: Venusi në opozitë do të trazojë veçanërisht ditët qendrore të javës. Do të ketë skena xhelozie dhe diskutime të të gjitha llojeve. Megjithatë, panorama astrale njofton zgjidhjen e disa situatave sentimentale në fundjavë. Edhe beqarët do të kenë momente jo të mira, por mund të pushojnë në fundjavë.

Puna: Vështirësi në profesion, java do të jetë mjaft sfiduese, por Saturni ju bën mirë të prirur ndaj të tjerëve, edhe nëse ato nuk kanë qenë gjithnjë mirë me ju. Kontrolloni financat tuaja dhe mbani një sy në llogaritë tuaja rrjedhëse, bëni vlerësimin e të ardhurave dhe shpenzimeve tuaja.

Binjakët

Dashuria: Dashuria e lojrave dhe skemave do të jetë konstante këtë javë për shumë çifte, por do të ketë momente paqësore kur romanca do të jetë e plotë. Pritje të mëdha nga ata që ëndërrojnë të zhyten në krahët e lumturisë. Beqarët do të bëjnë takime të reja, por do të duhet të jenë të kujdesshëm nga disa thashetheme.

Puna: Jupiteri do t’ju pengojë për disa projekte në të cilat keni mbajtur shpresa, do të vini re një vonesë për t’i rregulluar. Do të jenë ditë stresuese. Pra, kini kujdes që të mos uleni në dafinat tuaja, është koha për të marrë seriozisht dhe për të zbatuar gjithçka që ju nevojitet për të arritur qëllimet.

Gaforrja

Dashuria: Kjo javë do të përmirësojë marrëdhëniet e vjetra dhe të reja. Venusi dhe Mërkuri do të jenë aleatë të mëdhenj për të ringjallur pasionin dhe mirëkuptimin, të cilat megjithatë duhet të kultivohen. Takime të reja të mbushura me ndjenjë dhe pasion për ata që janë ende vetëm, shumë njerëz do të jenë në gjendje të takojnë shpirtin binjak dhe të zbulojnë se kanë shumë lidhje me të.

Puna: Punë të reja në sferën profesionale po vijnë, gjë që do të bëjë që kuotimet tuaja të rriten. Ju do të shihni gjithnjë e më shumë në katet e sipërme. Mos u shqetësoni për zilinë e kolegëve, shumë do të mendojnë se ju jeni të preferuarit, por ata do të kuptojnë cilësitë tuaja.

Luani

Dashuria: horoskopi javor tregon që në dashuri do të ketë ulje dhe ngritje dhe do të duhet të tejkalosh çdo vështirësi dhe polemikë. Megjithatë, nuk do të ketë keqkuptime shqetësuese, shumë do të zgjidhen me një puthje dhe një përqafim. Beqarët do të jenë në gjendje të zgjidhin një çështje thjesht duke folur me njëri-tjetrin dhe me sinqeritetin më të madh.

Puna: Ju do të jeni në gjendje të përballeni çdo vështirësi dhe gjatë gjithë javës do të keni kënaqësinë tuaj, sidomos në ditët qendrore, ku Hëna është shumë e favorshme. Problemet e punës në vend të atyre që kanë lindur në dekadën e tretë, duhet të zgjidhen menjëherë.

Virgjëresha

Dashuria: sipas yjeve Virgjëreshat do të kenë ditë stresuese. Jupiteri dhe Marsi nuk do të jenë në anën tuaj dhe do të jetë e vështirë për të menaxhuar ndikimet e tyre negative. Pak qetësi do t’ju japë partneri/ja i/e cili/a do të kujdeset për nevojat tuaja. Për beqarët yjet premtojnë një javë të zënë në të gjitha frontet.

Puna: Frika nga pasiguria ekonomike është sërish e gjallë, por keni shumë projekte që do të kenë një rezultat pozitiv. Besoni në forcën tuaj. Në fundjavë shkoni dhe relaksoheni, të rimbushni dhe të rifitoni vendosmërinë dhe këmbënguljen që ju dallon nga të tjetët.

Peshorja

Dashuria: Ju do të jepni maksimumin për të arritur qëllimet tuaja, dashuria do t’ju japë forcë dhe do t’ju stimulojë të merrni iniciativa të reja. Me Venusin dhe Marsin këtë javë do të jeni në krye dhe madje edhe beqarët do të përfitojnë nga situata e favorshme astrale. Nëse duhet të flasësh me një person për diçka të rëndësishme, bëje këtë fillim jave.

Puna: Këtë javë do t’i kushtoni vëmendje të veçantë arritjeve të reja profesionale. Do të definohen dhe planifikohen projekte të reja për të arritur qëllimet e vendosura. Miratoni strategjitë e duhura për të mbështetur planet tuaja, duke i besuar intuitës tuaj të pagabueshme.

Akrepi

Dashuria: do të jetoni momente të mbushura me emocione dhe pasioni nuk do të mungojë këtë javë. Gjendja është e shkëlqyer dhe mund të mbështesë rutinën edhe nëse mund të ketë një kontrast të vogël në familje. Për beqarët, do të lindin histori të reja dhe intensive dashurie, të mbushura me pasion.

Puna: Kënaqësi edhe nga puna, shumë Akrep do të shpërblehen me falënderime dhe lavdërime. Ndryshime të mundshme vijnë për ata që kryejnë role drejtuese, me detyra të rëndësishme. Duke pasur parasysh transfertat jashtë shtetit dhe përmirësimet e pagave. Perspektivat do të jenë joshëse dhe do të jetë e vështirë të refuzohet.

Shigjetari

Dashuria: Faza e rimëkëmbjes për ata që janë në çift, të gjitha marrëveshjet me partnerin/en do realuzohen dhe ka të gjitha kushtet për të përfunduar javën me harmoni. Nëse jeni vetëm, është koha të shikoni përreth, sepse mund të ndodhë mundësia e duhur. Jeta sentimentale e të lindurve të kësaj shenje këtë javë është në qendër të vëmendjes së planetit.

Puna: Planeti i fatit në shenjën tuaj do t’ju ndihmojë të menaxhoni ndikimet negative duke u përpjekur të jeni intolerant. Në javët e fundit, një lodhje fizike e caktuar ju ka penguar që të kryeni disa detyra në mënyrë të plotë, tani është koha për t’u rikuperuar.

Bricjapi

Dashuria: horoskopi tregon një fillim të mirë të javës. Disa prej jush do të bëjnë një deklaratë dashurie për personin e zemrës dhe ndjenja juaj do të jetë reciproke. Do të ketë hapësirë ​​për t’u rimëkëmbur madje edhe për çiftet në krizë. Beqarët do të kenë një ndjenjë të mirë me njerëzit që do të takojnë.

Puna: Të paparasahikueshëm kokëfortë, mbani besimin fortë që shpeshherë të çojnë në anën e djathtë. Edhe nëse në punë mund të ketë aksidente dhe pengesa, duhet të jeni të qetë, sepse jeni në rolin e arsyes dhe keni përmbushur detyrat tuaja.

Ujori

Dashuria: Jaëa plot me ngjarje të papritura dhe me partnerin/en nuk do të ketë mungesë të keqkuptimeve dhe grindjeve për shkak të Venusit. Çdokush që ka qenë në çift për disa kohë do ta gjejë veten të palëkundur rreth gjërave dhe do të përpiqet të gëlltisë disa keqkuptimeve, por gjithçka do të jetë e mundur, madje edhe mbyllja e një historie. Beqarët do të jenë të zënë me gjetjen e identitetit të tyre.

Puna: Jupiteri do t’ju japë një dorë në gjetjen e mundësive pozitive për të afirmuar veten në punë sipas dëshirës. Do të ketë perspektiva të reja për ata që duan të ndryshojnë vendet e punës ose ndoshta ta përmirësojnë pozicionin e tyre. Kreativiteti juaj është në krye dhe do të ketë vlerësime shumë të rëndësishme.

Peshqit

Dashuria: sipas yjeve nuk do të jetë një periudhë e shkëlqyer, do të jeni të pavendosur për disa çështje që duhen adresuar dhe mund të keni momente konfuzioni. Sidoqoftë, Venusi ju mbështet të mos humbisni mbështetjen dhe dashurinë e partnerit/es, e rëndësishme për të vazhduar rrugën e nisur.

Puna: Gjërat që mbeten në gjysmë, dhe shpesh kryhen me shumë kujdes, heqin kënaqësinë dhe nëntori ishte një muaj pa kënaqësi ekstreme. Por tani mendoni rreth Marsit për t’ju mbushur me një mijë projekte, shfrytëzoni këtë mundësi për të bërë një ndryshim në jetën tuaj para se të mbarojë viti./b.l/noa.al/