Transmetuar më 24-11-2018, 15:35

Bie në pranga një person në Kosovë.

Ai është arrestuar gjatë ditës së djeshme, në Prishtinë.

Lajmi është njoftuar për mediat vendase nga Policia, ndërsa arrestimi ka ndodhur nën dyshimin se ka kryer veprën penale keqtrajtim apo braktisje e fëmijës.

Vepra dyshohet se është kryer me qëllim të shfrytëzimit të fëmijëve për punë të detyruar dhe lypje.

Me urdhër të prokurorit, i dyshuari është nën arrestim./a.k/noa.al/