Transmetuar më 16-11-2018, 10:12

Një ceremoni e veçantë u mbajt në qytezën e Zebbug, në ishullin e Maltës.

Gjithçka me rastin e ardhjes së një prifti të ri, në dioqezën e Gozo.

Gwann Sultana, u shfaq në rrugët e qytezës me një makinë ‘Porche’ ngjyrë argjendi, me rreth 50 fëmijë brenda.

Në këtë mënyrë Gwann festoi emërimin e bërë nga arkipeshku.

“Më vjen keq dhe mendoj se kritikat janë të padrejta”, tha prifti në një intervistë për mediat vendase. /a.y/noa.al