Transmetuar më 12-11-2018, 21:57

Shuhet në moshën 92-vjeçare regjisori i njohur me famë botërore, Stan Lee.

Lee ndërroi jetë gjatë ditës së sotme për shkak të probleme të vazhdueshme shëndetësore gjatë viteve të fundit.

Ai vuante prej vitesh nga pneumonia dhe problemet me shikimin, njofton TMZ.

Lajmin e hidhur për mediat ndërkombëtare, e ka bërë të ditur vajza e tij.

Stan Lee krijoi personazhet më të njohura në mbarë botën si: Spider-Man, Black Panther, The Incredible Hulk, X-Men, Iron Man e The Avengers./a.k/noa.al/