Transmetuar më 07-11-2018, 18:22

Për dikë është shumë më e vështirë të zgjedhë çfarë duhet të veshë në dhomën e gjumit sesa kur shkon në zyrë. Për fat të mirë, Yjet mund të na ndihmojnë këtë herë dhe të na tregojnë se çfarë duhet të veshim nën çarçafë për të qenë në harmoni me Horoskopin tonë, varësisht nga shenja jonë e zodiakut.

Dashi

Ai – Për të fjetur, Dashi vesh ato lloj rrobash që i nxjerrin në pah muskujt. Shmangni t’i jepni atij pizhame me kuadrate dhe bluza me mëngë të gjata. Ai preferon pantallonat e vjetra të kostumit dhe një këmishë pa mëngë.

Ajo – Gruaja Dash, kur ajo shkon për të fjetur, nuk ka nevoja të veçanta ose të sofistikuara dhe i pëlqen të veshë rrobat e partnerit. Nëse kjo nuk është e mundur, ajo është e kënaqur me disa pizhame të kuqe që kujtojnë energjitë dhe forcat e Marsit.

Demi

Ai – Ai është një njeri që e do ngushëllimin dhe, edhe kur shkon në shtrat, ngushëllimi duhet të jetë absolut. Ai preferon pizhame me pëlhura të çmuara, të buta dhe në kontakt me lëkurën, të hiqen lehtë në netët e nxehta dhe të shpeshta të pasionit.

Ajo – Gruaja Dem nuk heq dorë nga feminiteti i saj edhe kur shkon në dhomën e gjumit dhe kjo është arsyeja pse ajo shpesh zgjedh veshje si për të dalë edhe në dhomën e gjumit. Ajo e adhuron dantellën dhe kur është ftohtë, ajo nuk përbuz pëlhura më të rënda.

Binjakët

Ai – Një nga veçantitë e burrit Binjak njeriut është që nuk ka zakone. Ka ditë që ai mban pizhame elegante dhe sexy, ditët kur zgjedh pizhamet më të vjetra dhe ditë të tjera që bie në gjumë me xhinse.

Ajo – Për çdo grua Binjak çdo mundësi është e mirë për të provokuar njerëzit rreth saj dhe kështu, edhe kur ajo shkon në shtrat, ajo zgjedh të veshë bluza me vizatime ose shkrime irreverente. Ai që i bën shoqëri në shtrat është gjithomnë celulari.

Gaforrja

Ai – Mund të thuhet se burri Gaforre ka një koleksion të madh të pizhameve, për t’i mbajtur edhe në jetën e tij të përditshme dhe jo vetëm për të fjetur gjumë. Para se të bjerë në gjumë, ai pëlqen të jetë i zhveshur nga faqet e një libri.

Ajo – Gruaja Gaforre kur shkon për të fjetur, është lehtësisht e dallueshme: ajo gjithmonë vesh pizhame me ngjyrë pastel me fotografi të disa arinjve ose disa karaktere vizatimorë. Ajo gjithashtu pëlqen të flejë në shoqërinë e kafshëve të saj të ëmbla.

Luani

Ai – Burri luan e verën, sepse e urren idenë e veshjes së pizhameve apo fanellën që i ka zgjedhur nëna, gruaja ose motra. Ai ndihet shumë më rehat me bokse të thjeshta dhe një t-shirt me ngjyra.

Ajo – Ndonjëherë në dyqanet intime ju mund të shihni pizhame të dukshme, si në ngjyrat ashtu edhe në stilin, dhe kush mund të veshë rroba të ngjashme. Përgjigjja është e thjeshtë: gruaja Luan. Ajo dëshiron të vihet re edhe kur fle.

Virgjëresha

Ai – Burrit Virgjëreshë nuk i intereson aq shumë sa të bukura dhe të ngrohta janë pizhamet, por për të është thelbësore që të jenë të pastra, të parfumosura dhe të hekurosura mirë. Për të garantuar paqen e mendjes derisa ai fle, është e nevojshme të ndryshohen çarçafët e tij shumë shpesh.

Ajo – Në veshjet e gruas Virgjëreshë mund të gjeni shumë pizhame të bukura, sa u përket ngjyrave dhe pëlhurës. Por kjo nuk mbaron këtu! Nën pizhame, ju mund të shihni veshje sexy që ajo i vesh kur është e nevojshme.

Peshorja

Ai – Burri Peshore është pa dyshim njeriu më elegant në i zodiakut, madje edhe kur shkon për të fjetur. Në veshjet e tij mund të gjeni pizhame të mëndafshta, të kombinuara në mënyrë strikte: të gjitha sipas diktatit të modës më të fundit.

Ajo – Një grua kaq e rafinuar që vesh me stil dhe elegancë çdo veshje, madje edhe kur shkon për të fjetur. Ajo gjithmonë zgjedh pizhame me modele të thjeshta dhe me ngjyra të kthjellëta, por në të njëjtën kohë të dukshme dhe provokuese. Ajo është e bukur edhe kur fle.

Akrepi

Ai – Një burrë misterioz si Akrepi e urren idenë e të qenit në pizhame dhe rrallë i përdor ato. Pak para se të shtrihet në shtrat, sipas shqip, ai zhvesh dhe lë vetëm bokset ose pantallonat e shkurtra. Ndonjëherë, ai gjithashtu vesh ndonjë bluzë që i pëlqen shumë.

Ajo – Gruaja Akrep pëlqen të jetë provokative dhe sexy, sidomos kur shkon për të fjetur. Ka një koleksion të të brendshmeve të ngjyrave të ndryshme, në mënyrë rigoroze të errët. Ajo pëlqen të brendshme me dantella dhe transparente, të cilat i nxjerrin lehtësisht në pah format e saj.

Shigjetari

Ai – Burri Shigjetar ka tendencë për të bërë të lumtur dashurën e tij, i veshur me pizhame dhe bokse që i janë dhuruar në disa raste, madje edhe me fantazitë më absurde. Ndonjëherë, ai pëlqen të veshë këmishën e ekipit të tij të preferuar.

Ajo – Si një grua shumë sportive, Shigjetari ka një koleksion bluzash që ajo shpesh arrin të përdorë vetëm për kohën e gjumit. Sidoqoftë, në raste të përshtatshme, ajo pëlqen të befasojë partnerin, duke veshur vetëm të brendshme.

Bricjapi

Ai – A duhet të presim seriozitet nga Bricjapi edhe kur ai shkon të fle? Natyrisht që po. Ai zakonisht vesh pizhame shumë klasike me ngjyra paksa të zbehta. Por, gjëja e jashtëzakonshme është se ai ka të njëjtat pizhame për më shumë se dhjetë vjet!

Ajo – Kur shkon për të fjetur, gruaja Bricjap pëlqen të veshë pizhame me prerje mashkullore, të cilat i japin asaj një vështrim të ashpër dhe të vendosur. Ajo nuk i pëlqen ngjyrat shumë të ndritshme dhe refuzon të veshë bluza, që kanë të stampuara kafshë.

Ujori

Ai – Problemi i burrit Ujor është thjesht një: paletat. Pavarësisht se ka shumë stil, është zakon të veshë pantallonat dhe këmishën e një tjetri. Është pjesë e shpirtit të tij rebel dhe një artisti të vogël.

Ajo – Për gruan Ujor nuk ka rregulla për të shkuar në dhomën e gjumit, as në kohë dhe as në pamje. Ajo mund të përdorë pizhame pelushi, një këllëf mëndafshi super seksi, ose thjesht futet lakuriq nën çarçafë.

Peshqit

Ai – Burri Peshk është një njeri i sofistikuar dhe, edhe nëse nganjëherë ai nuk e tregon atë, ai pëlqen të ndjekë modën. Dhe kështu ai shpesh vesh pizhame që i mbajnë personalitetet e tij të preferuar. Ai e urren të flejë vetëm.

Ajo – Për gruan Peshq, të shkosh në dhomën e gjumit mund të konsiderohet një ritual i vërtetë, në të cilin përkëdheljet dhe puthjet nuk duhet të mungojnë. Veshje që zgjedh për të fjetur është klasike, e thjeshtë, por në të njëjtën kohë sensuale.