Transmetuar më 07-11-2018, 00:13

Një ngjarje e rëndë me pasojë vdekjen dhe plagosjen ka ndodhur në Durrës.

Mësohet se një person i vrarë dhe një i plagosur janë gjetur brenda një makinë gjatë mbrëmjes së sotme.

Ata u gjetën brenda një automjeti tip “Audi” me targa “AA 857” në lagjen 13, në zonën e plazhit.

Makina e tyre ishte nisur nga Tirana dhe udhëtonte në drejtim të Kavajës.

Mësohet se pa shenja jete është gjetur Edison Harizaj 39-vjeç, banues në Vlorë, ndërsa i plagosur ka mbetur G.C., 33-vjeç, banues po në Vlorë.

Harizaj është me precedentë të mëparshëm kriminalë dhe dyshohet se ishte pjesë e grupit të Emiliano Shullazit.

Gjithashtu mësohet se në Shën Vlash është gjetur një makinë e djegur, që dyshohet të jetë përdorur në vrasje.

Në vendngjarje, janë gjetur një numër i madh gëzhojash, bënë me dije burime policore.

Nuk dihet ende identiteti i viktimës dhe i personit të plagosur, i cili është transportuar në spitalin Rajonal për të marrë ndihmë mjekësore.

Ngjarja në fjalë është nën hetim./a.k/noa.al/