Transmetuar më 10-09-2018, 21:38

Skocia dhe Shqipëria kanë luajtur 45 minutat e para të përballjes së vlefshme për Ligën e Kombeve.

Kjo pjesë e parë e luajtur në Glasgoë, është mbyllur me rezultatin e bardhë 0-0.

Skocia vendase, ka qenë më kërkuese për golin por nuk ka mundur ta gjej dot atë.

Ajo që u vu re në këtë takim, ishte një Shqipëri konfuze në mbrojtje.

Shqipëria e nisi 45 minutëshin e parë me këtë formacion.

Strakosha, Binaku, Hysaj, Veseli, Xhimshiti, Memushaj, Ndoj, Lilaj, Xhaka, Balaj, Gavazaj.

Kujtojmë që takimin e parë përballë Izraelit, Shqipëria e fitoi me rezultatin 1-0, me një supergol nga Xhaka. /a.k/noa.al/