Transmetuar më 17-05-2018, 15:48

Ndodh edhe kështu, që një person ka tentuar të hapë derën e avionit pasi shkoi me vonesë në aeroport, duke humbur fluturimin.

Një pasagjer i zemëruar ka vrapuar në pistën e aeroportit të Melburnit, dhe u përpoq që të hapte me forcë derën e avionit.

Ai humbi fluturimin e tij pasi erdhi me vonesë në aeroport. Dhe më pas u përpoq që të hipte në një tjetër aeroplan që po ngrihej në fluturim.

Burri arriti që të hipë nga shkallët deri tek dera e avionit dhe tentoni ta hapë me forcë duke shkelur masat e sigurisë.

Policia federale australiane arriti në vendngjarje dhe arrestoi. /k.k/noa.al/