Transmetuar më 11-05-2018, 15:59

Festivali i këngës Eurosong këtë vit është mjaft special për shqiptarët.

Kjo pasi aty marrin pjesë tre artistë shqiptarë, që sigurisht përfaqësojnë tre vende të ndryshme.

Veç Eugent Bushpepajt që përfaqëson Shqipërinë, në natën finale kanë arritur edhe Ermal Meta që përfaqëson Italinë dhe Eleni Foureira që përfaqëson Qipron.

Ky aktivitet i rëndësishëm është shfrytëzuar edhe njëherë nga këngëtarët për të shprehur krenarinë e tyre për prejardhjen.

Eugent Bushpepa ka postuar një fotot ku ai shfaqet së bashku me Ermal Metën duke bërë shqiponjën me duar.

“Një artist i madh”, shkruan Bushpepa në dixhiturën e fotos./a.m./noa.al/