Transmetuar më 13-04-2018, 20:29

Në Shqipëri dhe rajon tornadot janë një fenomen që nuk i njohim.

Por në SHBA janë mjaft të shpeshtë dhe sjellin dëme të shumta dhe jetë të humbura.

Përtej Atlantikut ka edhe aventurierë apo edhe persona që i kushtojnë ditë e javë të tëra filmimit të tornadove nga krijimi deri në fund.

Shpesh herë të ashtuquajturit “gjuetarët e tornadove”, e kanë pësuar.

Nëse jeni kuriozë të dini momentet e para se si formohen tornadot, në videon e mëposhtme shfaqen momentet e frikshme të filmuara në Nebraska të SHBA-së./a.m./noa.al/