Transmetuar më 13-04-2018, 12:23

Arsenal - Atletiko Madrid do jetë superndeshja e gjysmëfinaleve të Ligës së Evropës.

Goglat e hedhura në Nion të Zvicrës vunë përballë anglezët e Arsenlat dhe spanjolllët e Atlëtikos së Madridit, të cilat shihen si dy skuadrat më të forta për fitimin e titullit.

Ndërsa bileta tjetër për në finale do të diskutohet mes francezëve të Marsjeës dhe zviceranëve të Salzburg.

Gjysmëfinalet do të zhvillohen të enjten e 26 prillit dhe të enjten e 3 majit, datë pas së cilës do të mësohen dy ekipet finaliste. Fituesi i çiftit Marseille-Salzburg do të presë fituesin e çiftit Arsenal-Atletico në finalen e Lionit.

Në orën 13:00 do të hidhet edhe shorti i gjysmëfinaleve të Champions League./m.sh/noa.al/