Transmetuar më 02-04-2018, 17:18

Ky është parashikimi i shenjave të horoskopit për këtë javë. Sipas tij këto janë disa nga gjërat kryesore që do i ndodhin çdo shenje.

Dashi

Dashuria: konsolidoni më tej fazat që keni arritur deri më tani. Ata që kanë dalë nga një marrëdhënie disi e dhimbshme, nga ana tjetër, do të gjejnë forcën për të parë përpara, për të menduar për nesër me besim më të madh. Me shikimin dashamirës të Uranit, do të pësoni ndryshime të rëndësishme dhe mbi të gjitha të menjëhershme dhe përfundimtare. Çiftet për fat të mirë mund të mendojnë për hapin e madh. Beqarët, megjithatë, do të kenë takime të cilat mund të destabilizojnë ditët e tyre. Venusi dhe Mërkuri garantojnë takime të mrekullueshme.

Puna: ditët e tua janë plot me gjëra për të bërë, dokumente për të rregulluar dhe çështjet burokratike që duhen zgjidhur. Java është plot perspektiva interesante. Kush kërkon një punë ose gati për të përfunduar një proces trajnimi, do të marrë përgjigje pozitive. Venusi lehtëson takimet dhe ndihmon në intensifikimin e kontakteve të dobishme për mundësitë e punës. Kush synon të ndryshojë rolin apo detyrën në punë, mund ta bëjë këtë, por duhet të peshojë me kujdes fjalët me eprorët ...

Demi

Dashuria: duhet t’i bëni të gjitha përpjekjet për ta çliruar zemrën nga një peshë që e ke zvarritur për shumë kohë. Ka takime me fat për ata që janë vetëm. Marrëdhëniet në distancë të gjatë do të jetojnë një periudhë mirëkuptimi. Është koha e duhur për ta kthyer një aventurë në diçka më serioze. Mendoni për këtë. Ata që janë në çift, nga ana tjetër, do të duhet të japin fjalën e mirë, në mënyrë që të mos rrezikojnë të ofendojnë ndjeshmërinë e të dashurve. Kush është duke pritur për një përgjigje nga partneri/ja për një vendim, do ta marrë.

Puna: planetët kërkojnë t;ju drejtojnë drejt qëllimeve të tjera dhe në të njëjtën kohë, të gëzojnë pozicionet e arritura me syrin e asaj që mund të bëni. Idetë nuk mungojnë dhe do t'ju çojnë shumë larg, për të prerë qëllimet e lakmuara. Marsi ofron mundësi të papërsëritshme për fitimet tuaja. Një përpjekje e fundit, shumë e vogël kërkohet përpara se të pritet një promovim, një përparim, rezultati pozitiv i një prove. Euforia që do të karakterizojë në momente të caktuara do t'ju çojë në hedhjen e afateve, kushtojini vëmendje të madhe asaj që shkruhet në axhendë. Yjet tregojnë se ditët tuaja do të gjallërohen nga lajme të shkëlqyera.

Binjakët

Dashuri: do të jeni në gjendje të zgjidhni shumë probleme me të dashurin/ën tuaj. Dhe kjo sepse do përmirësoni dialogun në çift falë ndërhyrjes së njerëzve të jashtëm, miqve dhe të afërmve, të cilët nuk duan asgjë më shumë se të mirën tuaj. Beqarët nga ana tjetër, do të jenë në gjendje të përfitojnë nga rastet më të ndryshme sociale. Një person do të godasë papritmas zemrën tuaj dhe do të jetë dashuri në shikim të parë. Mbani një sy në një bashkëpunim profesional të gatshëm për t'i dhënë rrugë një ndjenje të thellë dhe të sinqertë. Me Venusin në shenjë, ju do të keni sukses të dukeni interesantë dhe të pajisur me një atmosferë misteri që do t’ju intrigojë jo pak. Mos vallë emocionet shpesh ju çorientojnë dhe ju bëjnë të keni frikë? Jetojini ato lirisht, pa lënë mënjanë veten tuaj të zhytur plotësisht ose të mbytur prej tyre.

Puna: me dukjen dashamirëse të Mërkurit, është koha për të nxjerrë armët tuaja më të mira dhe të përqendroheni në bashkëpunimin dhe punën ekipore për të arritur rezultate fitimprurëse në një kohë të shkurtër. Nëse jeni në vështirësi, mos hezitoni të kërkoni këshilla sa më shpejt që të jetë e mundur. Ndryshime të mëdha po vijnë për ata që aspirojnë në pozita më të mira ose po mendojnë një transferim jashtë vendit. Qielli është i qartë, i pastër nga retë gri. Mundohuni të shmangni kritikat në zyrë dhe synoni të jeni konkret.

Gaforrja

Dashuria: Marsi ju bën nervozë dhe të shqetësuar. Kjo të paktën deri në mes të javës. Në fundjavë situata do të kthehet në normalizim. Ata që janë vetëm do të rrezikohen nga zhgënjimi i pritjeve të një partneri/e. Mundohuni t'i tejkaloni bllokimet dhe tensionet duke hapur zemrën tuaj tek ata që ju duan. Çiftet e mirë-krijuar dhe të testuar, megjithatë, do të arrijnë të shpërndajnë dyshime dhe ngatërresa me dëshirën për të kryer projekte të përbashkëta, për të ndërtuar folenë e dashurisë.

Puna: Horoskopi shpall një javë me fat nga pikëpamja e punës, falë Jupiterit që do t'ju ndihmojë të konsolidoni më tej ëndrrat tuaja të karrierës dhe t'i bëni ato të realizueshme, konkrete. Ju më në fund do të jeni në gjendje të kënaqni një tekë të vogël. Nuk do të ketë kthesa të papritura. Në vendin e punës, zgjidhni konfliktet me qetësi dhe durim, pa mjegullim. Periudha është gjithashtu e shkëlqyer për sqarimin e një grindjeve me një bashkëpunëtor. Vështrimet tuaja janë shumë të vlefshme. Në ditët e ardhshme, do të jeni në gjendje për të goditur objektivin e duhur.

Luani

Dashuria: Yjet paraqesin situata intriguese, të gatshëm për të lënë një shenjë të pashlyeshme në zemrën tuaj. Historitë e dashurisë që do të lindin në këtë periudhë do të zënë rrënjë. Çiftet do të jenë në gjendje të kompensojnë kohën e humbur në argumentimin dhe fosilizimin e pozicioneve të tyre duke planifikuar një pushim relaksues ose duke përqafuar idetë e përbashkëta. Fundjava, në veçanti, do të kalojë pranë atyre që duan, larg nga shqetësimet. Ata që kanë përjetuar një krizë, më në fund do të jetojnë një periudhë më të relaksuar. Horoskopi garanton surpriza dhe takime të mahnitshme edhe për zemrat e vetmuara duke kërkuar aventura. Mos u largoni përsëri nga një person që ju ka dashur me të vërtetë. Mundohuni të dëgjoni atë që ai/ajo ka për të thënë.

Puna: planetët janë gati të zgjerojnë horizontet tuaja. Është rasti të përfitosh nga kjo. Ata që kërkojnë punë duhet t'i rrahin të gjitha rrugët e mundshme dhe ta drejtojnë vëmendjen jashtë vendit. Nuk do të ketë momente, të karakterizuara nga burokracia e gjatë dhe pengesa të ndryshme, veçanërisht në realizimin e një investimi të ri. Periudha është gjithashtu interesante për të zgjidhur njëherë e përgjithmonë një problem të një natyre ligjore. Marrëveshje tregtare shumë të favorshme, tregti dhe negociata në përgjithësi.

Virgjëresha

Dashuria: Sfera sentimentale, në këto ditë të para të pranverës, arrin t'ju japë atë shpërthim energjie që mund të japë një dritë e re për ditët tuaja. Çiftet do të jenë në gjendje të jetojnë momente unike dhe të jashtëzakonshme, për të krijuar hapësira të rëndësishme për të zgjidhur problemet që kohët e fundit, kanë grumbulluar marrëdhëniet. Marsi dhe Venusi ju ofrojnë momente të romancës absolute dhe relaksimit së bashku me atë që e doni. Zemrat e vetmuara do të shohin një ëndërr dashurie të vërtetë. Mund të jetë një kthim prapa ose transformimi i një flirtimi apo miqësie në një ndjenjë të thellë dhe të sinqertë.

Puna: Mërkuri, siç zbulon horoskopi, është gati të heqë idetë tuaja, për t'i bërë ato unike dhe fituese. Është koha e duhur për të menduar për një projekt të ri ose për të realizuar, konkretisht, një investim të ri. Saturni ndihmon që të bëni dëshirat tuaja realitet dhe së shpejti do të arrini të dilni nga një situatë shumë e rëndë psikofizike. Shmangni përplasjet me mjedisin rrethues. Jupiteri ndihmon ata të cilët kanë një problem në lidhje me një shitje ose blerje për të marrë një vendim në kohë.

Peshorja

Dashuria: momentet e reflektimit dhe shqetësimet emocionale do t'ju çojnë në rishqyrtimin e marrëdhënies me të dashurin/ën tuaj. Yjet, megjithatë, premtojnë pajtime, si dhe premtime të veçanta që u bëhen atyre që doni. Mos i nënvlerësoni mbledhjet dhe rastet që mund të jenë shumë pozitive për ata që janë në kërkim të shpirtit binjak. Kush kërkon qetësi dhe dëshiron një dashuri të sinqertë do të jetë i kënaqur. Marsi ju bën shumë të fokusuar dhe të vëmendshëm ndaj detajeve.

Puna: propozime hyrëse interesante, të gatshme për të hapur perspektiva të reja dhe mbi të gjitha, për të dhënë garanci që të mos shpërfillen për të ardhmen. Do të ketë rinovime, lavdërime dhe promovime. Kush kërkon punë, nuk duhet të jetë i kënaqur me punë të përkohshme. Në zyrë, nuk do të ketë grindje dhe keqkuptime. Mos merrni përgjegjësi që nuk ju shqetësojnë. Në këtë periudhë, ata që përballen me shpenzime të papritura, mund të llogarisin fitime shtesë shumë premtuese.

Akrepi

Dashuria: çiftet do të jetojnë ditë intensive, të shënuara nga pasioni dhe tërheqja e fortë. Ju do të dëshironi të dilni për të ndarë së bashku momente unike dhe romantike. Beqarët, pavarësisht kundërshtimit të Venusit, do të jenë sensualë dhe të guximshëm, të gatshëm për të bërë pushtime të guximshme. Java është e shkëlqyer për të përjetuar emocione të forta dhe për të nisur takime të mrekullueshme. Ata që kanë vuajtur nga zhgënjimi do të jenë në gjendje të kompensojnë kohën e humbur.

Puna: hapet, një fazë shumë interesante për ata që duan të ndërpresin një moment historik të rëndësishëm. Ju do të merrni shumë konfirmime në ditët e ardhshme dhe mbi të gjitha përgjigjet që keni qenë duke pritur për disa kohë tani dhe në të cilën ju nuk besoni. Keni disa situata që krijojnë vështirësi dhe tensione në vendin e punës? Flisni hapur me shefin. Jupiteri garanton fat dhe mbi të gjitha, energji. Mërkuri, nga ana tjetër, ju jep një dorë për të mos nënvlerësuar detajet brenda një projekti dhe mbi të gjitha, për të mos krijuar shpresa të rreme.

Shigjetari

Dashuri: ju do të mbyteni nga një valë emocionesh pozitive. Horoskopi njofton se nëse ndalesh, atëherë do të thotë që ekziston dikush që ende zë një vend të rëndësishëm në zemrën tënde dhe që nuk e keni harruar ende. Në të vërtetë, ju do të jeni në gjendje të arrini rezultate të rëndësishme pas shqyrtimit të kujdesshëm të situatës tuaj aktuale sentimentale. Çiftet, nga ana tjetër, do të jenë shumë të lidhur dhe do të përjetojnë atmosfera të veçanta. Partneri/ja, megjithatë, në kohë të caktuara, do të shqetësohet për heshtjet tuaja. Shpjegoni se janë kujtime të brendshme. Komunikimi i mirë do të ndihmojnë zemrat e vetmuara për të bërë takime premtuese.

Puna: planetët ju bëjnë të vëmendshëm, të ndershëm dhe të zhytur në mendime dhe e gjithë kjo do t'ju lejojë të arrini qëllime të rëndësishme në një kohë shumë të shkurtër. Të fortë dhe të vendosur, do të jeni në gjendje të shkëlqeni, të gjeni zgjidhje të zgjuara dhe krijuese për problemet më të vështira. Nëse ka pasur ndonjë bllokim në sferën e financës, ju do të jeni në gjendje ta përmirësoni këtë tashmë deri në këtë javë. Në zyrë, shumë tensione do t’i hapin rrugën harmonisë!

Bricjapi

Dashuria: gjallëria dhe vitaliteti, siç shpalos horoskopi javor, do të jenë konstantet që do të karakterizojnë marrëdhënie të gjata kohore. Megjithatë, ata që do të lulëzojnë do të jetojnë një javë shumë të thellë, intensive dhe pasionante. Ju do të kuptoni më mirë partnerin/en tuaj që do jetë gati për të formalizuar marrëdhënien. Energjia erotike do t'ju transportojë në shtigjet e kënaqësisë së pastër. Kjo do t'i lejojë zemrat e vetmuara të jetojnë ditë energjike dhe inkandeshente. Ju do të keni ndjenja të forta për ata rreth jush. Marsi është një paralajmërues i emocioneve të nxehta për të jetuar ... edhe për vetëm një natë! Venusi siguron që gjithçka mund të ndodhë.

Puna: energjia psikofizike po rritet me forcë. Kreativiteti është në gjendje të shprehë veten në nivelet më të larta. Shumë projekte do të ngrihen dhe do të arrini në vendin e punës me një buzëqeshje në fytyrën tuaj. Dhe kjo do të jetë një ndihmë e madhe për t'u marrë me angazhimet e ditës me sukses. Kini kujdes që të mos jeni shumë të nxituar. Nëse duhet të ketë një vendim të një rëndësie të caktuar, është më mirë të kërkoni këshilla nga një person ekspert. Yjet janë me ju!

Ujori

Dashuria: projektet në çift do të vazhdojnë pa menduar, të shtyrë nga era e pasionit. Çiftet e testuara do të jetojnë ditë shumë emocionuese nga këndvështrimi i Erosit. Zemrat vetmuara, megjithatë, mund të kërcejnë në mënyrë të sigurtë në aventura. Dilni pa hezitim nëse dikush arrin të kapë kuriozitetin tuaj. Venusi njofton se ka ardhur koha për ndryshime. Mund të përjetoni emocione të veçanta me një mik ... dhe ndjesitë që do të përjetoni do ta trondisin shpirtin tuaj. Kujdes nga gënjeshtra dhe kontradikta: ata që duhet të bëjnë një zgjedhje mes dy historive ... rrezikojnë të zbulohen!

Puna: mbajtja e padurimit, dëshira e zjarrtë për të arritur gjithçka menjëherë nuk do të jetë e lehtë këtë javë. Për t'i bërë gjërat edhe më keq, do të ketë bashkëpunëtorë ose kolegë, të cilët me qëndrimet e tyre do të rrisin nervozizmin tuaj. Megjithatë, ata që janë të lumtur me mënyrën se si aktivitetet e tyre po vazhdojnë, nuk do të ndeshen me pengesa të veçanta. Fitimet janë në rritje dhe ju lejojnë të bllokoni shpenzimet e papritura. Gjendja do të përmirësohet ndjeshëm gjatë fundjavës.

Peshqit

Dashuri: do të jeni shumë të dashur dhe të pranishëm. Ju do të ndihmoni të dashurit tuaj në çdo rrethanë. Është koha e duhur për të kuptuar, për të marrë një hap të rëndësishëm (martesa, fëmija, shtëpia). Marrëdhëniet e gjata do të kalojnë një javë shumë të qetë. Në shtëpi do të ketë një atmosferë paqësore dhe harmoni konstruktive. Beqarët do të bëjnë takime interesante. Megjithatë, ata që kanë mbaruar një histori, mund të mbështeten në përvoja të reja të rëndësishme. Përzierja astrale e këtyre ditëve ju ndihmon për të përjetuar qetësinë e vërtetë. Me ndihmën e Venusit, do të thoni gjëra që, deri para disa muajsh, nuk do të kishit menduar kurrë se të i thonit.

Puna: plot angazhime, por edhe perspektiva të shkëlqyera. Periudha është e madhe për mbajtjen e klientëve, propozimin, hartimin e listës së objektivave që do të arrihen brenda disa muajve të ardhshëm. Shumë prej jush më në fund do të marrin përgjigje të shumëpritura. Dhe bukuria është se ata do të jenë shumë të mirëpritur. Megjithatë, shumë marrëdhënie duhet të rishikohen dhe të rivalizohen posaçërisht nëse nuk kanë dhënë fryt. Mendja juaj prodhon ide të shkëlqyera, fituese që do të jenë në gjendje të zhvillohen më tej në të ardhmen. Në përgjithësi, gjatë muajit prill, ju do të jeni në gjendje të gjurmoni rrugën për më shumë fitime dhe garanci në të ardhmen./b.l/noa.al/