Transmetuar më 18-03-2018, 14:54

Ky është parashikimi i shenjave të horoskopit për këtë javë. Sipas tij këto janë disa nga gjërat kryesore që do i ndodhin çdo shenje.

Dashi

Dashuria: ju jeni një nga shenjat më të apasionuara të Zodiakut! Dhe këtë javë do të keni rastin ta provoni! Çiftet mund të përfitojnë nga transitet e favorshme të planetit për të bërë plane rozë për të ardhmen. Vitalizmi i madh dhe ngarkesa erotike do të karakterizojnë ditët tuaja, duke i bërë ato unike, të gjalla, të mbushura me surpriza magjike! Ata që besojnë se marrëdhënia e tyre tani ka mbaruar dhe nuk kanë guximin të flasin për këtë me partnerin/en e tyre, më në fund do të jenë në gjendje të jenë të sinqertë. Ndërsa ata që janë në kërkim të shpirtit binjak, do të jenë të kënaqur.

Puna: ata që kërkojnë një punë ose presin një përgjigje të rëndësishme së shpejti do të marrin reagime të shkëlqyera. Çështjet ekonomike do t'ju mbajnë shumë të varur ... kërkoni këshilla për t'i zgjidhur ato sa më shpejt që të jetë e mundur. Yjet rekomandojnë të veproni me kujdes. Ekziston një periudhë pozitive, pavarësisht tensioneve të vogla që duhen kontrolluar.

Demi

Dashuria: marrëdhëniet që do të lindin në këtë periudhë ofrojnë garanci të mëdha për të ardhmen. Takimet që do të bëni do të jenë shumë me fat. Ndjenjat pozitive do t'ju lejojnë të thelloni më tej një njohje që do të provojë të jetë shumë e rëndësishme. Kush u largua prej jush, pavarësisht nga një vlerësim i gabuar, do të kthehet dhe ... do të shqetësojë ekuilibrin tuaj! Bëhuni gati! Qëndroni larg njerëzve që vetëm ju bëjnë nervozë ose të paqartë. Ata që janë në çift, nga ana tjetër, duhet të shmangin konfliktet me të dashurit e tyre dhe të tregojnë veten më diplomatikë. Dhe mbi të gjitha mbroni intimitetin nga ndërhyrja e të afërmve ose të miqve.

Puna: nervozizmi duhet të mbahen nën kontroll, veçanërisht nëse jeni gati të intervistoni ose nëse jeni duke u përgatitur për një provim të rëndësishëm. Diçka po fillon të ndryshojë. Dhe horoskopi garanton se do të jetë një ndryshim pozitiv, i mirëpritur. Mos e nënvlerësoni ndihmën e kolegëve. Ata që po mendojnë të bëjnë një udhëtim jashtë vendit për të vendosur synime të reja së shpejti do të marrin një ndihmë të papritur.

Binjakët

Dashuria: çiftet që kanë përjetuar një moment të vështirë, të shënuar nga trazirat dhe grindjet, më në fund do të jetojnë një javë të qetë, pa pasoja. Beqarët, nga ana tjetër, do të jenë në gjendje të lançojnë veten në takime shumë premtuese. Dhe falë tyre, shumë prej jush do të dalin nga kjo gjendje negative, e bërë nga melankolia e përzier me trishtim, e cila ka karakterizuar ditët tuaja të fundit. Ata që kanë mbyllur një histori të rraskapitur nga dyshimet dhe paqartësitë, në fund do të kenë një pikë kthese. Nga ana tjetër, çiftet e testuara mirë do të thirren për të bërë zgjedhje të rëndësishme dhe shumë prej tyre do të mbulojnë programet afatgjata.

Puna: do të merrni lëvdata dhe kënaqësi nga shefi. Kjo është për shkak se eprorët mund të mbështeten në idetë tuaja të shkëlqyera, të cilat përfaqësojnë një burim vërtet të pashtershëm! Ju do të jeni në gjendje të rregulloni, këtë javë sferën profesionale. Mos i nënvlerësoni mbledhjet dhe lajmet që mund të lindin gjatë javës... Me fjalë të tjera, kur e prisni më pak, mund të keni mundësi të shkëlqyera për karrierën! Mbani nën kontroll shpenzimet tuaja.

Gaforrja

Dashuria: mos u rikthe në të kaluarën: yjet sugjerojnë të shikoni për të ardhmen me besim më të madh. Ata që janë në çift, nga ana tjetër, do të minojnë partnerin/en që nuk ka gjasa të jetë në gjendje të deshifrojë qetësinë dhe qëndrimet. Do të ketë tensione që do të zgjidhen për mirëqenien e të qenit bashkë. Pasi të kapërceheni përmes dialogut të sinqertë dhe të thellë, gjithçka do të zgjidhet! Zemrat e vetmuara që duan të qëndrojnë edhe për pak kohë kështu, duhet të veprojnë me vendosmëri, duke hequr frikën. Java është e mbushur me pasiguri, por ... një rikthim i madh pritet! Yjet rekomandojnë maturi maksimale në eksternalizimin e pikëpamjeve të tyre. Nëse një person ngacmon kuriozitetin ... çfarë po prisni?

Puna: nuk do të ketë pengesa për karrierën tuaj. Ata që janë gati të lëvizin në një mjedis të ri pune mund të flenë në mënyrë paqësore. Do të kenë sukses. Megjithatë, ata që punojnë vetë, mund të pësojnë vonesa të vogla për shkak të mosbesimit ose problemeve që duhen zgjidhur. Negociatat do të menaxhohen në përgjithësi, pa përpjekje të tepërta. Nga ana tjetër, ata që sapo kanë hapur një aktivitet të ri duhet të jenë të durueshëm nëse rezultatet nuk duket se janë ato që shpresonin.

Luani

Dashuria: pasioni, dëshira për të jetuar emocione të forta dhe të thella kthehen të gjalla. Shumë të lindur të kësaj shenje do të përpiqen të harrojnë të kaluarën ... por nuk do të jetë e lehtë. Një ish mban vjedhur mendimet tuaja dhe ju pengon të shikoni më tej! Beqarët, siç njofton horoskopi, së shpejti do të bëjnë miq të rinj të këndshëm. Çiftet do të jetojnë momente të karakterizuara fort nga ulje dhe ngritje. Tërheqja është shumë e fortë. Përzierja astrale tregon këtë javë si koha më e mirë për të përpjekur që të filloni të jetoni një dashuri të re. Mos i nënvlerësoni ato takime që do të lindin nga rastësi të paimagjinueshme.

Puna: Fazë interesante në përpjekje për të zgjidhur një problem. Nga ana tjetër, ata që kanë përjetuar një periudhë krize do të mund të shikojnë perspektivat e reja falë ndihmës konkrete të një bashkëpunëtori. Jupiteri do t'ju ndihmojë të dilni me shkëlqim nga një periudhë e karakterizuar nga pasiguri të forta ekonomike. Marrëdhëniet sociale përmirësohen dhe kjo është e shkëlqyeshme për krijimin e aleancave të reja.

Virgjëresha

Dashuria: ftohtësia dhe shkëputja, të cilat kanë karakterizuar marrëdhënien me personin e dashur në muajt e mëparshëm, do të jenë vetëm një kujtim i largët. Qëndrimi juaj ndaj gjysmës së ëmbël po ndryshon. Ju doni të ndërtoni diçka të re dhe yjet tregojnë se keni të gjitha kushtet për ta bërë atë! Zemrat e vetmuara, megjithatë, siç raportohet nga horoskopi, nuk duhet të dekurajohen. Jepini vetes një gëzim të çmendur! Pranoni ftesat, përmirësoni jetën shoqërore dhe ... do të shpërbleheni me takime shumë intriguese. Dëgjoni këshillën e një miku ose të afërmi për një çështje private ose familjare që është shumë afër zemrës suaj.

Puna: mos hidhni poshtë idetë e punonjësve tuaj të besuar. Shikoni përpara projekte të reja. Priten kontrata, negociata shumë të favorizuara. Ju do të nënshkruani dokumente të rëndësishme. Sipas horoskopit, ata do të hapin mundësi të ndryshme për ata që duan të ndryshojnë. Dhe shumë prej tyre do të vijnë nga jashtë. Jeta profesionale është në fermentim të vazhdueshëm. Do të ketë rikonfirmime dhe përgjegjësi të reja.

Peshorja

Dashuria: me gjysmën e ëmbël, ju do të ktheheni tek ndryshkjet e vjetra. Do të ketë diskutime që, duke miratuar një qëndrim më pak polemik dhe më diplomatik, do të jeni në gjendje të uleni me lehtësi. Ata që kanë ndërmarrë njohje të reja mund të jenë shumë të zhgënjyer nga qëndrimi i paqartë i një personi. Do të duket ndryshe nga sa imagjinonit dhe ... kjo nuk është aspak një gjë negative! Me të vërtetë! Më mirë ta vini re në kohë! Martesat do të vijnë në një kthesë të rëndësishme. Nga ana tjetër, ju do të merrni konfirmime dhe ndihmë të papritur nga miqtë apo të afërmit, të cilët do t'ju lejojnë të mos merrni vendime të nxitura. Te çiftet, megjithatë, erosi do të kthehet në protagonist. Venusi jep emocione të forta!

Puna: do të ketë shumë pyetje për t'u zgjidhur me disa urgjenca. Mos u dorëzoni me pengesën e parë. Horoskopi shpall një javë të mbushur me surpriza dhe risi. Do të ketë sfida veçanërisht sfiduese për të përfunduar dhe bukuria është se do të arrini në destinacionin tuaj në kohë rekord! Tregtia është shumë e favorizuar. Ju do të jeni në gjendje të përfundoni një marrëveshje të rëndësishme.

Akrepi

Dashuria: situata astrale është jashtëzakonisht e favorshme për lindjen e dashurive të reja! Nuk do të ketë atraksione dhe të papritura, duke rënë në dashuri dhe përvoja të veçanta që të përjetoni! Ata që janë të lidhur romantikisht, për fat të mirë, do të jetojnë një javë të qetë, të lirë nga goditjet dhe turbullirat. Venusi ju nxit për të punuar në disa projekte dhe jo për t'i vendosur ato mënjanë. Vëmendje, megjithatë, ndaj fërkimeve që do të lindin nga xhelozitë e pabaza. Kush e gjen veten duke jetuar një situatë të pasigurtë sentimentale ose është e ndarë në dy histori, këshillohet për të bërë një zgjedhje sa më parë që të jetë e mundur. Jupiteri është me ju dhe në sajë të "mbrojtjes" së tij, do të jeni në gjendje të gjeni një dashuri të re dhe të përpiqeni të harroni se kush ju ka bërë të vuani.

Puna: ditët do të rrjedhin shumë shpejt me vitalitet dhe energji dhe ju do të jeni në gjendje të plotësoni, të gjitha objektivat që keni vendosur. Nëse keni krijuar probleme në të kaluarën, mendoni shumë kohë përpara se t'i përfshini ato në projektet tuaja. Nga ana tjetër, kush kërkon punë, do të marrë reagime të mirëpritura. Ata që studiojnë, së fundi, do të kenë sukses në arritjen e rezultateve të shkëlqyera. Çmime dhe promocione hyrëse priten!

Shigjetari

Dashuria: Fillimi i javës plot me surpriza të mirëpritura, kthesa që do t'ju kapin shumë në mënyrë të papritur. Kush në muajt e fundit ka përjetuar një ndarje më së fundi mund të shpresojë të takohet me shpirtin e tij binjak. Horoskopi njofton mbledhjet gati për të lënë shenjën e tyre. Në këto ditë gjithçka është e mundur: nga një sqarim në një pajtim të papritur. Zemrat e vetmuara, megjithatë, nuk duhet të kërkojnë gjithçka dhe menjëherë, por le ta zbulojnë veten pak nga pak. Me partnerin/en mund të ketë grindje të vogla, konflikte të zgjidhshme! Kush është gati të martohet ose të shkojë për të jetuar së bashku, duhet të vazhdojë pa vonesë dhe mbi të gjitha, mos u ndikoni nga kritikat e të afërmve.

 

Puna: yjet janë në anën tuaj. Së fundi, shumë nga projektet tuaja do të përfundojnë duke u larguar. Marrëdhëniet ndërpersonale përmirësohen ndjeshëm. Ju do të shtrëngoni miqësitë e reja që do të jenë shumë të frytshme për karrierën tuaj. Planifikoni ditën mirë dhe do të shihni se do të jeni në gjendje të plotësoni të gjitha qëllimet tuaja, pa lënë pas dore familjen dhe simpatitë në përgjithësi. Një investim do të bëhet konkret dhe i realizueshëm: besoni intuitën tuaj, ia vlen!

Bricjapi

Dashuria: keni kokën tuaj diku tjetër, ju jeni pak të hutuar dhe qëndrimi juaj me siguri nuk do të shpëtojë nga i dashuri/a. Kush ka pësuar një tradhti, do të dëshirojë të shikojë përpara, por nuk do të jetë e lehtë të vendosësh besimin dhe shpresën në një dashuri të re. Marrëdhëniet e gjata do të jenë të lira. Komplikim dhe harmoni sidomos gjatë fundjavave. Momentet e shënuara nga mungesa e fortë e komunikimit që karakterizonin ditët e kaluara do të jetë vetëm një kujtim i largët. Zemrat e vetmuara, mund të gjejnë veten duke u marrë me një situatë që do t'i mbajë ata në gishtat e tyre. Dikush, për shembull, mund të jetë i ftohtë dhe i largët ose të mbajë qëndrime të paqarta dhe të neveritshme. Për fat të mirë kjo është një fazë kalimtare ... së shpejti do të merrni të gjitha përgjigjet që ju keni kërkuar për një kohë të gjatë.

Puna: lajmet hyrëse janë të mirëseardhura, propozime të reja, të veçanta dhe mbi të gjitha të gatshme për të ofruar garanci të reja. Ata që punojnë vetë duhet të largohen nga punonjësit besnikë dhe të sinqertë ose klientë. Në zyrë, trego veten të vendosur. Problemet që prekin sferën tuaj private nuk duhet të sillen në punë. Situata astrologjike shumë e favorshme për ata që dëshirojnë të përfundojnë një projekt ose një shitje. Kujdes ndaj afateve

Ujori

Dashuria: nxirrni përfundime për një marrëdhënie të lindur kohët e fundit. A është dashuri apo vetëm miqësi? Distancimi i disa planetëve do të krijojë një problem të vogël. Shikoni të ardhmen pa menduar për gabimet e bëra në të kaluarën. Beqarët, nga ana tjetër, do të ketë takime emocionuese. Ndoshta ata do të jenë aventura të pastra dhe të thjeshta, por ... horoskopi zbulon se ato do t'i bëjnë ata shumë të lumtur. Mos e nënvlerësoni interesin e një personi të njohur në verë ....! Situatat e kompromentuara dhe të rrënuara nga grindjet dhe keqkuptimet, nëse kanë një themel të mirë, do të kenë mundësinë të fillojnë përsëri! Ata që duan të formojnë një familje duhet të veprojnë pa shumë hezitim.

Puna: hapet një fazë e transformimit të madh. Një revolucion i vërtetë është në proces. Edhe ata që janë të kënaqur me rezultatet e arritura në punë do të ndjejnë një nevojë të fortë për të ndryshuar modelet dhe qëndrimet, për të parë investime të reja. Vëmendje, megjithatë, të mos bëhen gabime të vlerësimit. Shumë nga projektet tuaja do të marrin zgjidhje dhe do t'ju bëjnë të lumtur. Kushtojini vëmendje marrëveshjeve që do të bëni.

Peshqit

Dashuria: një javë me interes të madh për sferën e ndjenjave. Takime emocionuese, kërkesa etë papritura të miqësisë shoqërore, ftesa për darkë dhe shumë surpriza! Zemrat e vetmuara duhet t'i kushtojnë vëmendje sinjaleve që do të nisë një person shumë tërheqës! Ata që kanë dalë nga një histori vuajtje kanë nevojë për dashuri të sinqertë dhe ... horoskopi njofton se gjithçka që ëndërroni shpejt do të bëhet realitet. Situata astrale, pra, është shumë interesante për ata që janë kthyer nga një zhgënjim. Çiftet këshillohen që me partnerin/en tuaj, të qëndroni larg grindjeve dhe polemikave të panevojshme. Mendoni se si ta bëni historinë tuaj të dashurisë unike dhe të veçantë. Shumë tensione do të tejkalohen përmes dialogut të sinqertë dhe harmonisë konstruktive.

Puna: intuita nuk ju mungon. Yjet këshillojnë të mos largoheni, dekurajoheni nga kritikat ose të bini në apati. Ky qëndrim nuk sjell asgjë të mirë. Java është e shkëlqyer për të reflektuar mbi atë që ju doni dhe si ta ndryshoni aktivitetin tuaj profesional për mirë./b.l/noa.al/