Transmetuar më 12-03-2018, 16:20

Ky është parashikimi i shenjave të horoskopit për këtë javë. Sipas tij këto janë disa nga gjërat kryesore që do i ndodhin çdo shenje.

Dashi

Dashuria: planetët janë bujarë … dhe ofrojnë shumë mundësi të mrekullueshme për t’u shfrytëzuar! Kush kërkon një dashuri të sinqertë pas një periudhe shumë të trazuar … do të jetë i/e kënaqur! Siç sugjeron horoskopi, është e rëndësishme të jesh i qartë dhe konciz dhe mos t’i fshihni ndjenjat. Kush është vetëm dhe kohët e fundit ka grumbulluar disa zhgënjime, dashuria do ta gëzojë këtë javë. Megjithatë, ata që janë në çift mund të rifillojnë me projektet gjysmë të ëmbla të caktuara kohët e fundit: martesa, bashkëjetesa, rinovimi në shtëpi, udhëtime etj. Me pak fjalë, dashuria vazhdon mirë, pa pengesa e denjë për t’u vënë re!

Puna: këto ditë, do të fitoni sukses pas suksesi. Të lindur për të qenë udhëheqës, në zyrë gjithmonë do të jeni gati të shkoni përpara! Mundësi, oferta të reja dhe shumë propozime për t’u hulumtuar për ata që janë në kërkim të punës ose duan ta ndryshojnë atë. Planetët rrisin ambicien e fortë dhe e shtyjnë atë për të bërë gjithnjë e më shumë. Horoskopi njofton se mendja do të jetë aktive dhe me iniciativë. Ju do të kujdeseni për çështjet ekonomike dhe financiare, si në sektorin profesional ashtu edhe në atë privat, me sukses të madh!

Demi

Dashuria: ata që jetojnë një marrëdhënie të qëndrueshme ose kanë një person vërtetë të dashur në  anën e tyre, mund të gëzojnë një periudhë të qetë, pa shqetësime të veçanta. Përveç kësaj, ju do të merrni mbështetjen e gjysmës së ëmbël në të gjitha zgjedhjet, si puna ashtu edhe ato private. Ata që janë vetëm do të duhet të nxitojnë për të parë rreth … dashuria e vërtetë do të vijë papritmas pa bërë shumë zhurmë! Luaj letrat e tua fituese për t’i bërë përshtypje atij/asaj që ju pëlqen. Venusi lehtëson "gabimet" tuaja duke ju bërë shumë të prirur për ëmbëlsi!

Puna: ata që kërkojnë më shumë stabilitet ose sukses të menjëhershëm do të duhet të presin pak më gjatë. Disa planetë ende kanë trillime dhe do t’ju bëjnë që të keni probleme me komunikimin me eprorët ose me njerëzit me të cilët bashkëpunoni. Jini diplomatik dhe jo polemik nëse doni të bindni dikë për aftësitë tuaja. Periudha e vështirësive ekonomike ka mbaruar … buzëqeshni! Nëse keni lënë diçka në pritje, është koha ta përfundoni atë. Ata që punojnë vetë mund të rrezikojnë projekte afatgjata.

Binjakët

Dashuria: marrëdhënia me të dashurin është duke ecur më së miri! Ju do të jetoni ditë intensive, të lumtura, asgjë nuk do të shqetësojë bilancin tuaj në çift që nuk do të ndikohet nga mërzia, nga bluarja e përditshme! Dashuria është në krye dhe kjo do t’ju bëjë të pasionuar dhe të qetë. Për beqarët hapet një fazë  e re arritjesh! Yjet premtojnë takime të këndshme, histori me konturet e një "përralle"! Ata që janë larguar disi nga emocionet për t’u përqendruar vetëm në punën dhe në objektivat që duhet të arrihen, do të rizbulojnë, pak nga pak, kënaqësinë e pasionit …

Puna: hapet një fazë e re, veçanërisht për të rinjtë që kërkojnë punën e tyre të parë. Jupiteri dhe Mërkuri favorizojnë kontaktet. Prandaj, në zyrë do të merrni frymë më pak të tensionuar sesa në ditët e fundit. Ju nënshkruani një kontratë ose do të merrni një njohje të vlefshme. Ata që janë të gatshëm të pranojnë ndryshime, së shpejti do të realizojnë një ëndërr të lënë në sirtar për një kohë të gjatë. Të pasur me imagjinatë dhe dinamikë, në sajë të një udhëtimi, do të jeni në gjendje të vendosni qëllime të reja profesionale …

Gaforrja

Dashuria: Yjet shkëlqejnë në qiell dhe janë të favorshme për lindjen e takimeve dhe marrëdhënieve të reja. Me partnerin/en, gjithmonë do të keni ndjenjën e përkatësisë dhe do të jeni në gjendje ta kuptoni pa shumë përpjekje. Yjet, megjithatë, sugjerojnë të mbani në kontroll xhelozinë në qoftë se keni ndërmend të konsolidoni edhe për tepër lidhjen tuaj. Zemrat e vetmuara, do të kalojnë shumë ditë të ngarkuara. Do të mendojmë për kontakte dhe njohje të reja. Një kthim i mirëpritur nuk mund të përjashtohet. Venusi sugjeron që të mos humbisni kohë pas atyre që duken sipërfaqësore. Ju do të jeni të kujdesshëm dhe të vëmendshëm ndaj nevojave të atyre që janë pranë jush dhe ky qëndrim do të vlerësohet. Mund të keni nevojë për këshillën e një miku të dashur për të zgjidhur një mashtrim dashurie …

Puna: përdorni energjitë që t’i kushtoheni vetes për të korrigjuar ato çështje të punës që janë ende të hapura. Planetët organizohen shumë mirë dhe rrisin cilësitë tuaja më të mira, si këmbëngulja dhe vendosmëria. Financat ende bëjnë teka dhe shpenzimet e të ardhurat ende nuk mund të jenë në gjendjen që do donit. Vlerësoni me kujdes propozimet e reja: fati është në anën tuaj! Së shpejti sfera e punës do të japë rezultatet e dëshiruara.

Luani

Dashuria: Mbështetja e të dashurit/ës, do t’ju lejojë të përballoni me optimizëm dhe pozitivitet momente "të këqija" gjatë javës. Partneri/ja gjithashtu ju mbështet në vendin e punës: ju ofron një ndihmë të vlefshme për të mbajtur qëllimin në mënyrë të qartë. Ata që janë vetëm do vlerësojnë shumë njohjet e reja, të cilat do të sjellin gëzim dhe emocione. Horoskopi zbulon se do të jeni shumë të ëmbël dhe romantik dhe kjo do t’ju hapë rrugën marrëdhënieve të reja. Ju nuk mund të përjashtoni as trekëndëshat e dashurisë që do t’i japin dinamizëm ditëve tuaja!

Puna: yjet shkëlqejnë në qiellin tuaj dhe konsolidojnë udhëheqjen tuaj. Urani përmirëson çështjet që lidhen me paratë, ndërsa Plutoni forcon ambicien, duke e bërë atë të fluturojë shumë lartë. Rruga që keni ndërmarrë, herë pas here, është e papërmbajtur. Në kohë të caktuara, do të ndieni një dëshirë të fortë për të ndryshuar punë ose madje edhe për jetën … Mos u bëni impulsivë, mos bëni hapa të rrezikshëm. Përmirësimi i strategjive tuaja, studimi i zgjidhjeve të reja dhe … rezultatet e arritura do të jenë shumë të kënaqshme.

Virgjëresha

Dashuria: Ngjarjet e papritura, rastet sociale do t’ju udhëheqin për të përmbushur pamje intriguese, për t’u angazhuar në biseda shumë të këndshme … do të lindin marrëveshje, miqësi të reja dhe shumë zemra të vetmuara … do të mbeten kështu për njëfarë kohe. Çiftet e testuara do të përjetojnë atmosferë magjike. Gjithçka po shkon mirë, nga projektet për shtëpi tek ato për familjen deri tek ata që punojnë. Jeta shoqërore vjen e gjallë me kontaktin e njerëzve me të cilët do të jeni shumë të lumtur në çdo kuptim. Kush ka pësuar një zhgënjim sentimental, tani më në fund mund të shikojë botën me optimizëm dhe pastërti.

Puna: klima në vendin e punës mbetet pozitive, paqësore. Megjithatë, nuk do të ketë argumente të nxehta me eprorët apo kolegët që mund të menaxhohen lehtësisht duke u fokusuar në diplomacinë. Me fjalët do të arrini të jeni shumë bindës. Kush është gati të përballet me një intervistë, do të jetë shumë me fat. Ata që kërkojnë një punë të re duhet të qëndrojnë larg premtimeve të karakterizuara nga fitime të lehta. Konfiguracionet e fuqishme astralë të kësaj jave ndihmojnë ata që luftojnë me teste dhe provime.

Peshorja

Dashuria: Të shoqërueshëm dhe të gatshëm për njohje të reja! Beqarët do të shkëlqejnë dhe do të jenë shumë "të listuar". Mundësi të shkëlqyera për të rënë në dashuri. Ju që jeni në çift bëni mirë që të shmangni “konfliktet” me partnerin/en. Madje bëni mirë ta përfshini atë në iniciativat tuaja argëtuese … do t’ju vlerësojnë! Dhe mbi të gjitha, përqendrohuni te Erosi që është gati të zgjojë magjikisht, por edhe me ëmbëlsi romancën  mes jush!

Puna: kuptimi praktik do t’ju ndihmojë të merrni vendime të mirëkuptuara. Paratë, në këtë periudhë, nuk do kenë probleme, por gjithsesi bëni mirë të mos shpenzoni shumë. Në vendin e punës, prezenca juaj ka shumë rëndësi … së shpejti shefi do të njohë përpjekjet tuaja dhe angazhimin tuaj me shpërblime ose fitime shtesë. Kombino krijimtarinë tuaj të lindur me diplomacinë: do të jeni në gjendje të zgjeroni dukshëm horizontet tuaja. Nëse kërkoni punë, mos u dorëzoni para pengesës së parë.

Akrepi

Dashuria: Yjet parashikojnë disa tensione të vogla në marrëdhëniet e gjata. Çdo gjë do të zgjidhet nëse nuk mund të përfshiheni në situata që nuk ndikojnë në ekuilibrin tuaj në çift. Nëse marrëdhënia bazohet në respektin reciprok, sinqeritetin dhe besimin atëherë … është e sigurt! Beqarët duke kërkuar rreth e rrotull, do të vënë re shumë njerëz interesantë … yjet rekomandojnë, megjithatë, të mos jeni naiv në vlerësime. Një lidhje e pasigurt do të kthehet në magjike dhe e gatshme për ta formalizuar.

Puna: sektori ekonomik po kthehet në punë … disa të ardhura po vijnë. Tensioni që ekziston në zyrë, nuk lehtëson zgjidhjen e problemeve dhe të parashikimeve. Rrini të qetë, kushtojini vëmendje nëse jeni gati të mbyllni një marrëveshje ose të nënshkruani një kontratë: kërkoni këshilla nga një mik i sinqertë ose një person i ditur. Horoskopi zbulon se shumë shpejt planet dhe idetë tuaja do të kapin vëmendjen e shefit. Ata që punojnë vetë, nga ana tjetër, së shpejti do të presin një moment shumë të rëndësishëm. Dinamizmi dhe konkretizimi nuk do t’ju braktisin! Ndikimi i dobishëm i Jupiterit, për më tepër, ju nxit të besoni që të shihni angazhimet dhe sakrificat e njohura.

Shigjetari

Dashuria: Vazhdoni partneritetin me gjysmën e ëmbël, që mbështet iniciativat tuaja dhe lehtëson frikën tuaj. Lidhja që ju bashkon është fantastike. Ju keni arritur vetëdijen që nuk mund të bëni pa partnerin/en tuaj! Dhe …. Pra, çfarë? Çfarë po prisni për të planifikuar hapin e madh? Nga ana tjetër, beqarët, në sajë të qetësisë së tyre të brendshme të ripërtërirë, do të përballen me takime interesante. Ato do të jenë jashtëzakonisht të ëmbla dhe romantike … Lëvizjet e papritura astrale ju sigurojnë momente të bukura!

Puna: do të gëzoni karizmin dhe autoritetin për të menaxhuar marrëdhëniet e punës. Puna dominon jetën tuaj me të gjitha aspektet e saj, pozitive dhe negative. Mendja është e qartë dhe aktive, e gatshme për të korrur frytet e asaj që mbillen. Ky është momenti i duhur, për të trajtuar ato çështje që ende ju mbajnë nën gjemba. Mos i neglizhoni anëtarët dhe bashkëpunëtorët. Ata mund të jenë një ndihmë dhe mbështetje e madhe.

Bricjapi

Dashuria: Do jeni të lumtur falë pasionit të pazakontë të këtyre ditëve të reja. Zemrat e vetmuara do të jenë mjaft interesante për të nisur njohje të reja dhe për të thelluar më tej ato që janë në zhvillim. Çiftet e testuara mirë, do të përfshihen nga një valë romantike që do t’i udhëheqë ata për të hartuar dasma, bashkëjetesa. Jeta shoqërore bëhet e fortë dhe e angazhuar. Mos humbisni takimet me miqtë dhe të afërmit!

Puna: këmbëngulja dhe vendosmëria, e kombinuar me një ndjenjë të fortë përgjegjësie, do t’ju lejojë të ecni shpejt, pa pengesë. Plutoni ju bën shumë të mençur në zgjedhjet profesionale në dukje të ngatërruara, ndërsa Neptuni arrin t’ju japë më shumë siguri financiare. Transferimet, vendosjet e reja do të sigurojnë stabilitet më të madh në sferën financiare. Lajmet vijnë së shpejti për ata që janë duke pritur një përgjigje të rëndësishme.

Ujori

Dashuria: Yjet shpallin një javë të mrekullueshme për ndjenjat! Ju do të korrni sukses pas suksesi! Shanset nga takimet që do të bëni ku mund të lulëzojnë lidhje të qëndrueshme janë shumë të larta! Çiftet do të jetojnë ditë shumë të qeta. Nuk do të kenë situata "konfliktuale", por, përkundrazi, ndryshime pozitive, projekte të reja dhe ide për të kultivuar!

Puna: Planetët, kërkojnë që ju të menaxhoni më mirë ndjenjën tuaj të fortë të pavarësisë me familjen dhe simpatitë … mos i shpërfillni ata që ju duan! Blerjet dhe tregtia do të jenë shumë me fat. Yjet parashikojnë një sërë ngjarjesh shumë pozitive që do të investojnë mbi të gjithë ata që duhej të përvishnin mëngët e tyre dhe të riorganizoheshin në funksion të një ndryshimi të rëndësishëm. Ata që punojnë vetë, do të kenë nevojë për hapësira të reja. Ana ekonomike është e gatshme të stabilizohet falë aftësive tuaja.

Peshqit

Dashuria: Simpatia fillestare drejt një lidhjeje të re së shpejti do t’i hapë rrugë dashurisë. Një fazë rozë hapet për projektet e çifteve. Kuptimi, ndjeshmëria dhe tërheqja do të arrijnë kulmin. Urani garanton risitë dhe kënaqësitë. Horoskopi zbulon se java do të jetë e gjallë, plot surpriza të këndshme. Ka shumë ëmbëlsi në zemrën tuaj dhe ju do të ndjeni nevojën për ta ndarë atë me të tjerët … kjo do t’ju çojë në lehtësimin e miqve të rinj, në rritjen e kontakteve në rrjetet sociale. Ju do të jeni të hapur dhe të relaksuar. Dhe mbi të gjitha shumë tërheqës. Me të dashurin/ën tuaj, përpiquni të mbani premtimet, për të përfunduar projektet e ndërmarra në muajt e fundit. Mos lini çështje të pazgjidhura: mund ta zhgënjeni. Kush ka mbetur ose ka mbyllur vullnetarisht një histori, do të kërkojë flirte, dhe … do të jenë të kënaqur!

Puna: shmangni humbjet e kohës dhe energjisë dhe përqendroni të gjithë forcën tuaj në atë që ka rëndësi të vërtetë. Vendosni mënjanë angazhimet e panevojshme. Planetët ju bëjnë dinamikë, më iniciativë, të gatshëm për të reaguar ndaj sfidave apo problemeve të përditshme me optimizëm. Ju jeni duke kërkuar nxitje të reja, investime të reja … së shpejti do të gjeni atë që është e drejtë për ju në sajë të një ndihme të papritur. Kujdes ndaj afateve. Të pavarurit që dëshirojnë të modernizojnë biznesin e tyre duhet ta bëjnë këtë pa vonuar shumë. Në zyrë, jepini hapësirë ​​ideve të të tjerëve. Kjo do të shërbejë për të krijuar një klimë më pak konkurruese./b.l/noa.al/