Pamje spektakolare nga Dielli, NASA filmon shpërthimet e mëdha
Transmetuar më 09-03-2018, 16:29

NASA ka publikuar një video me pamje spektakolare, nga një fenomen që po ndodh në Dielll.

Në fakt, pamjet janë shqetësuese, dhe i ka filmuar Observatori i NASA-s. Shpërthimet diellore janë eventet më të mëdha të energjisë në sistemin tonë diellor.Ato janë më të mëdha se Toka, dhe mund të ketë impakte të mëdha me planetin tonë. Rajoni aktiv, ka shpërthyer dy herë brenda 18 orëve, sipas NASA-s.Shpërthimet diellore kanë fuqi të madhe, duke lëshuar energji sa një miliard bomba me hidrogjen. /k.k/noa.al/ 

Loading...