Transmetuar më 09-03-2018, 16:13

Një ditë pas 8 marsit, një burrë ka masakruar bashkëshorten e tij për një arsye banale. Ajo solli në jetë një fëmijë, vajzë, por burri i saj dëshironte djalë. Farah was rushed to the district hospital after the cowardly attack in a serious condition with burns to her face, hands, and abdomen

Ai mori vendimin ekstrem për ta djegur me acid 25-vjeçare, duke i hedhur acid në fytyrë dhe në trup. Farah said her husband's family began to give her a hard time after she gave birth to her first daughter, and later escalated to beating her

Ai e akuzoi gruan për mos përmbushjen e kërkesave të tij për t’i dhënë një djalë. Ngjarja ndodhi në qytetin Moradabad pranë Nju Dehli.A man poured acid on his sleeping wife on International Women's Day because she gave birth to a baby girl and he wanted a boyFarah u dërgua në spital në gjendje të rëndë, me djegie në fytyrë, duar dhe bark.

Motra e saj, Nusrat Jah tha se ata ishin të martuar prej 8 vitesh, po filluan të kishin debate vitin e kaluar. /k.k/noa.al/